RAPORT

Pogarda

Zima w Karkonoszach. Śnieg i szlaki oblodzone

Turyści muszą jednak zachować ostrożność (fot. arch. PAP/Maciej Kulczyński)
Turyści muszą jednak zachować ostrożność (fot. arch. PAP/Maciej Kulczyński)

Najnowsze

Popularne

W Karkonoszach, w wyższych partiach gór, leży 15 cm śniegu. Szlaki górskie są nieprzetarte i miejscami oblodzone. Wyruszając w góry, warto sprawdzić dostępność schronisk i szlaków w odwiedzanym rejonie – radzą ratownicy GOPR.

Uwaga na marznące opady. Są alerty IMGW [PROGNOZA]

We wtorek zachmurzenie duże z opadami deszczu ze śniegiem, a w południowej połowie kraju przeważnie deszczu, także marznącego. Instytut...

zobacz więcej

Jak wynika z komunikatu Grupy Karkonoskiej GOPR, w piątek w Karkonoszach temperatura może spaść do -8 st., a odczuwalna może być jeszcze niższa. Warunki do turystki pieszej są korzystne: wieje słaby wiatr, a widoczność w górach jest bardzo dobra.


Turyści muszą jednak zachować ostrożność: w wyższych partiach gór leży 15 cm śniegu, a w zaspach – 30 cm. Szlaki są nieprzetarte i miejscami oblodzone, przestrzegają ratownicy GOPR.


– Wyruszając w góry, warto sprawdzić dostępność schronisk i szlaków w odwiedzanym rejonie – radzą goprowcy.W Karkonoszach zamknięty jest szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki, na odcinku od schroniska Nad Łomniczką do schroniska Dom Śląski. Zamknięty jest również szlak niebieski, tzw. Droga Jubileuszowa, na odcinku od skrzyżowania ze szlakiem czerwonym przy Zakosach do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym na Czarnym Grzbiecie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej