RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Szokujące słowa dyrektora mundialu o zmarłym pracowniku. „To naturalne”

Dyrektor generalny mistrzostw świata w Katarze Nasser Al Khater. (fot. Getty Images)
Dyrektor generalny mistrzostw świata w Katarze Nasser Al Khater. (fot. Getty Images)

Mistrzostwa świata w Katarze od samego początku są na cenzurowanym, m. in. ze względu na liczbę pracowników, którzy stracili życie podczas budowy stadionów. Oliwy do ognia dolał dyrektor generalny mundialu Nasser al Khater. W reakcji na śmierć Filipińczyka pracującego przy turnieju stwierdził, że… śmierć to naturalna część życia.

MŚ 2022. Duńczycy przekażą pieniądze na robotników w Katarze

Duńska federacja piłkarska (DBU) przekaże 75,3 tysiąca euro na rzecz polepszenia warunków życia zagranicznych robotników w Katarze.

zobacz więcej

Jak donosi brytyjski dziennik The Guardian, filipiński robotnik, któremu zlecono naprawę świateł w ośrodku treningowym będącym bazą reprezentacji Arabii Saudyjskiej, ześlizgnął się z rampy i uderzył głową w betonową płytę; zmarł.

Al Khater był przesłuchiwany w sprawie incydentu przez reporterów w Katarze, jednak zamiast złożyć kondolencje… zaatakował dziennikarzy.

– Jesteśmy w trakcie mistrzostw świata. I mamy udany mundial. To jest coś, o czym chcesz teraz porozmawiać? – mówił dyrektor generalny.

– Chodzi mi o to, że śmierć jest naturalną częścią życia, czy to w pracy, czy we śnie. Oczywiście, zginął robotnik. Wysyłamy jego rodzinie nasze kondolencje. Mam jednak na myśli to, że to dziwne, że to jest coś, na czym się skupiasz zadając pierwsze pytanie – dodał Al Khater.

Katarczyk brnął dalej, mówiąc, że 6,5 tys. zgonów robotników z innych krajów w ramach przygotowań do turnieju w Katarze jest „fałszywą narracją”.

Rzeczniczka Human Rights Watch Rthna Begum natychmiast potępiła wypowiedź Al Khatera, określając jego komentarze jako „bezduszne lekceważenie zmarłego pracownika”.

– Jego stwierdzenie, że zgony się zdarzają i że jest to naturalne, to tuszowanie faktu, iż śmierci wielu pracowników migrujących można było zapobiec – dodała Begum.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej