RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Marihuana w pudłach z hiszpańską pomocą humanitarną dla Ukrainy

Gangsterzy stracili sporą część majątku (fot. Guardia Civil)
Gangsterzy stracili sporą część majątku (fot. Guardia Civil)

Najnowsze

Popularne

Grupa ukraińskich gangsterów przemycała marihuanę z Hiszpanii do różnych krajów europejskich, pod przykrywką pomocy humanitarnej dla ogarniętej wojną ich ojczyzny. Handlarze narkotyków nawiązali współpracę z operującymi na terenie Andaluzji gangami w tym marokańskimi i skupowali duże ilości „trawki”. Skończyło się to aresztowaniem 29 osób i przejęciem ok. 800 tys. euro.

Bardzo stymulujące świece zapachowe nie trafiły do Arabii Saudyjskiej

Wyobraźnia przemytników narkotyków wydaje się nie znać granic. Niemieccy celnicy z lotniska Lipsk/Halle przejęli ponad 32 kilogramów tabletek...

zobacz więcej

Ponad stu funkcjonariuszy Gwardii Cywilnej (Guardia Civil) wzięło udział w operacji wymierzonej w wyjątkowo cynicznych handlarzy narkotyków. Śledczy odkryli niedawno, że na Costa del Sol pojawiła się grupa ukraińskich gangsterów. Skupowali znaczne ilości marihuany i wysyłali ją do Europy.

 

Gwardziści byli w szoku, kiedy okazało się, że gangsterzy, chcąc zminimalizować ryzyko wpadki, ukrywali narkotyk w kartonach mających zawierać pomoc humanitarną dla Ukrainy. Furgonetki z „trawką” włączały się do konwojów jadących do ogarniętego wojną kraju. A po drodze odbijały od nich, ruszając do odbiorców marihuany.

 

Podczas śledztwa Gwardia Cywilna wykryła w Fuengiroli (Malaga) dwie furgonetki zarejestrowane na Ukrainie, w których ukryto łącznie 109 paczek pakowanej próżniowo „trawki”. Aresztowano cztery osoby jadące tymi pojazdami.

Policja przejęła dwie tony metamfetaminy. Były ukryte w kafelkach

Australijskie władze przejęła dwie tony metamfetaminy ukrytej w marmurowych kafelkach wysyłanych z Bliskiego Wschodu do Sydney. Zdaniem policji,...

zobacz więcej

Porządki

 

Po zebraniu dowodów i ustaleniu powiązań ukraińskich gangsterów z lokalnym półświatkiem śledczy postanowili uderzyć. W pierwszej fazie operacji, funkcjonariusze dokonali serii przeszukań w prowincji Malaga.


Znaleźli wówczas 740 tys. euro, 25,2 tys. dolarów amerykańskich i 20 kg pąków marihuany.

 

Gwardziści przejęli też kilka pistoletów oraz akcesoria policyjne i nadajniki GPS. Może to oznaczać, że gangsterzy ze wschodu nie zamierzali się ograniczać li tylko do przemytu narkotyków. Zatrzymano wówczas 11 osób. 


Faza druga dotyczyła dostawców marihuany z w prowincjach Granada, Kordoba i Sewilla. Aresztowano wówczas 14 osób. Tym razem przejęto 1,5 tys. krzaków konopi, 10 kg zapakowanej hermetycznie marihuany, pięć sztuk broni i 15 tys. euro.

 

Dwóch podejrzanych próbowało uciec, taranując radiowóz Gwardii, ale nie udało im się przebić i szybko zostali zatrzymani.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej