RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Premier podsumowuje swoje rządy. Z czego jest dumny?

Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Premier Mateusz Morawiecki przyznaje, że przyszło mu rządzić w ciężkich czasach pandemii, kryzysu i wojny, ale wiele udało się osiągnąć. „Najbardziej jestem dumny z 13. i 14. emerytury” – mówi w rozmowie z „Super Expressem” szef rządu.

Prezes PiS: Chcemy by 14. emerytura była wypłacana co roku

Prezes PiS Jarosław Kaczyński został zapytany o to czy w sytuacji rosnącej inflacji zostaną utrzymane rewaloryzacja rent i emerytur oraz trzynasta...

zobacz więcej

Jak przypomina dziennik, 11 grudnia minie pięć lat, odkąd Mateusz Morawiecki został premierem.


„To było na pewno bardzo wymagające pięć lat moich rządów. Było dużo zmagań, których się nie spodziewałem, jak pandemia czy wojna. I duże napięcia makroekonomiczne czy galopujące ceny” – mówił w rozmowie z "SE" premier Mateusz Morawiecki.


„To wszystko trzeba było przydusić. Bardzo się cieszę, że udało się uratować miejsca pracy, bo bezrobocie było przez lata w Polsce największą zmorą, ludzie bardzo się go bali” – zaznaczył premier.


Skąd się wzięły pieniądze na programy?


Szef polskiego rządu wskazał, która według niego grupa w Polsce była najbardziej „poszkodowana” po 1989 r.

Wstrzymywanie KPO a bezpieczeństwo militarne Polski. Ważne słowa premiera

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że środki z Krajowego Planu Odbudowy bardzo pomogłyby w budowie silnej polskiej armii. Szef rządu zaznaczył,...

zobacz więcej

„To właśnie seniorzy, polscy emeryci byli główną poszkodowaną grupą w czasach III RP i zrobię wszystko, żeby środki w budżecie na 13. i 14. emerytury oraz ponadnormatywne waloryzacje były zagwarantowane” – zapewnił.


Podkreślił, że jest szczęśliwy, że udało się wprowadzić takie programy społeczne jak 500 plus czy 13. i 14. emerytura. Dodał, że chciałby uwiadomić wszystkim, dlaczego to się udało. „Podstawą tego były naprawa systemu finansów publicznych, uszczelnienie budżetu” – ocenił.Szef rządu przyznał, że nie wszystkie projekty udało się zrealizować, jak na przykład „Mieszkanie plus”. „Myślę jednak, że ten bilans naszych działań jest dodatni i jestem szczęśliwy z tego powodu” – podsumował premier.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej