RAPORT

Pogarda

Zima na Ukrainie. Francja wysyła generatory

Generatory prądu dla Ukrainy (fot. Diego Herrera Carcedo/Anadolu Agency via Getty Images)
Generatory prądu dla Ukrainy (fot. Diego Herrera Carcedo/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Francja wysłała 100 generatorów prądu, by wspomóc Ukrainę w okresie zimy. Poinformowali o tym wiceminister energii Ukrainy Farid Safarow i zastępca szefa misji w ambasadzie Francji w Kijowie Benjamin Roehrig.

Czesi apelują o odłączenie rosyjskich budynków od prądu i wody

Czesi napisali petycję, by przerwać dostawy wody i prądu oraz wyłączyć ogrzewanie we wszystkich budynkach w Pradze należących do Rosji. To...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

 

„Ukraińscy energetycy utrzymują drugi front w tej wojnie z Rosją – front energetyczny” – powiedział Safarow, cytowany przez ukraiński portal „The Kyiv Independent”.

 

„Wyzwania, z którymi się zmagają, są bezprecedensowe. Dziękujemy Francji za wsparcie, a w szczególności za te generatory, które pomogą nam przetrwać tę niezwykle trudną zimę” – dodał ukraiński wiceminister energii.


Ukraińcy są pozbawiani dostaw prądu do mieszkań z powodu rosyjskich ataków rakietowych, których celem jest m.in. infrastruktura energetyczna.


 Czytaj także: Zima na Ukrainie. „Zniszczenia infrastruktury energetycznej osiągają punkt krytyczny”


Korespondent Telewizji Polskiej na Ukrainie informuje, że m.in. przedsiębiorcy radzą sobie z przerwami prądów, używając generatorów bądź agregatów. O brakach w dostawie energii elektrycznej Tomasz Jędruchów mówił też wcześniej w rozmowie z portalem tvp.info.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej