RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„To będzie jeden z zarzutów wobec Rosji”. Zełenski o terrorze z użyciem min

Zełenski wskazał, że ta forma jest nawet bardziej okrutna niż terror rakietowy (fot. FB/zelenskiy.official)
Zełenski wskazał, że ta forma jest nawet bardziej okrutna niż terror rakietowy (fot. FB/zelenskiy.official)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w czwartek wieczorem w swoim regularnym wystąpieniu w mediach społecznościowych odniósł się do nagminnego używania przez rosyjskiego okupanta różnego typu min, które będą stanowić zagrożenie przez kolejne lata.  

Ponad sto min ukrytych przez Rosjan w szkołach

Na wyzwolonych terenach rejonu mikołajowskiego na południu Ukrainy służby porządkowe znalazły w szkołach ponad 100 ukrytych rosyjskich min oraz...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE


Zełenski w swoim orędziu oskarżył Rosję o celowe pozostawienie min stanowiących śmiertelne zagrożenie dla ludności cywilnej i zapowiedział, że terroryzm minowy będzie jednym z zarzutów wobec Rosji po zakończeniu wojny.

 

– To jest forma rosyjskiego terroru, z którą będziemy mieli do czynienia przez wiele lat – powiedział.

 

Według prezydenta jest to jeszcze bardziej okrutne niż terror rakietowy, gdyż nie ma systemu przeciwminowego, który mógłby wyeliminować przynajmniej część zagrożenia, jak w przypadku obrony powietrznej. Z powodu działań rosyjskiej armii Ukraina jest obecnie jednym z najbardziej zaminowanych krajów na świecie, a proces oczyszczania jej terytorium z materiałów wybuchowych zajmie wiele lat. 

W środę po południu mina zabiła podróżujące samochodem małżeństwo, które osierociło ośmioro dzieci. Więcej przeczytasz tutaj

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej