RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Blackout w Paryżu. Całe dzielnice bez prądu

Do awarii doszło w przeddzień ćwiczeń z symulowanymi wyłączeniami (fot. Paul Gueu / Shutterstock.com; TT/InfosFrancaises)
Do awarii doszło w przeddzień ćwiczeń z symulowanymi wyłączeniami (fot. Paul Gueu / Shutterstock.com; TT/InfosFrancaises)

Najnowsze

Popularne

Około 125 tys. odbiorców w stolicy Francji zostało w czwartek wieczorem dotkniętych przerwą w dostawie prądu. Przyczyną wyłączenia była awaria transformatora.

Przerwy w dostawach prądu zimą. Macron do Francuzów: Nie panikujcie

Prezydent Francji Emmanuel Macron zaapelował do obywateli, aby nie panikowali z powodu możliwych przerw w dostawach prądu tej zimy, a jednocześnie...

zobacz więcej

Około godziny 22.15 w stolicy bez prądu pozostawały całe dzielnice, poinformowali zarządcy sieci Enedis i RTE.


Na portalach społecznościowych wielu zdumionych paryżan udostępniło zdjęcia pokazujące ulice z wyłączonymi latarniami ulicznymi, sygnalizacją świetlną i budynki pozbawione oświetlenia.Podczas gdy Francja przygotowuje się na możliwe przerwy w dostawie prądu, mer centrum Paryża Ariel Weil zareagował na incydent żartem, stwierdzając, że nie spodziewał się, że prąd zniknie tak szybko.

Przerwa w dostawie prądu nastąpiła w przeddzień ćwiczeń organizowanych przez władze, które w piątek będą symulować czasowe i regionalne wyłączenie prądu.

Ponieważ liczne francuskie elektrownie jądrowe przechodzą konserwację, w styczniu spodziewane są utrudnienia w dostawach. Rząd rozpoczął przygotowania do lokalnych przerw w dostawach prądu podczas szczytowego obciążenia, aby zapobiec niekontrolowanemu blackoutowi.


Przeczytaj też: „Szacunek dla Rosji” i „zrozumienie jej traum”. Macron o swojej podróży do Moskwy


AFP podała, że po północy większość ulic została ponownie oświetlona.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej