RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Dyrektor przychodni zatrzymany przez CBA chwilę po przyjęciu łapówki

Agenci zatrzymali dyrektora przychodni na gorącym uczynku (fot. CBA)
Agenci zatrzymali dyrektora przychodni na gorącym uczynku (fot. CBA)

Trzej przedsiębiorcy zostali zatrzymani przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego po tym, jak jeden z nich wręczył 5 tys. zł łapówki dyrektorowi Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Witkowie. Według śledczych z zachodniopomorskich „pezetów” Prokuratury Krajowej, pieniądze miały być honorarium za korzystne rozstrzygnięcie jednego z przetargów.

Korupcja w PSG. CBA zatrzymało trzech przedsiębiorców

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzech przedsiębiorców, którzy mieli brać udział w korupcji przy przetargach w Polskiej Spółce...

zobacz więcej

Agenci CBA zatrzymali trzech przedsiębiorców: Dariusza S., Krzysztofa K. i Jakuba B. oraz Jerzego N., lekarza dyrektora Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Witkowie. Lekarz wpadł chwilę po tym, jak pierwszy z biznesmenów wręczył mu 5 tys. zł łapówki.

 

– W trakcie śledztwa ustalono, że wręczenie korzyści majątkowej nastąpiło w związku z korzystnym rozstrzygnięciem przetargowym i zrealizowaniem dostawy sprzętu medycznego dla wskazanej placówki medycznej – powiedział prok. Karol Borchólski z zespołu prasowego Prokuratury Krajowej.

Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie (tzw. zachodniopomorskich pezetów) przedstawił lekarzowi Jerzemu N. zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 5 tysięcy złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie prawa. Natomiast trzej przedsiębiorcy odpowiedzą za wręczenie korzyści majątkowych funkcjonariuszowi publicznemu. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

 

Na wniosek śledczych lekarz został aresztowany na trzy miesiące, a wobec przedsiębiorców zastosowano poręczenia majątkowe po 30 tys. zł, dozory policyjne oraz zakaz kontaktowania się ze współpodejrzanymi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej