RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Prezydent Duda: Chcemy mieć granicę z wolną i niepodległą Białorusią

Spotkanie w Belwederze prezydenta RP z liderką białoruskiej opozycji (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Spotkanie w Belwederze prezydenta RP z liderką białoruskiej opozycji (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Belwederze ze Swiatłaną Cichanouską i innymi liderami demokratycznej Białorusi. Podczas swojego wystąpienia podziękował wszystkim za przybycie i podkreślił, że Polacy i Białorusini są „z jednego pnia kulturowego” i pomimo że jesteśmy różnymi narodami, to łączy nas tradycja, kultura i historia.

Cichanouska o zmarłym szefie MSZ: W 2020 roku zdradził białoruski naród

Minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej w 2020 r. zdradził białoruski naród i poparł tyranię – napisała w sobotę na Telegramie...

zobacz więcej

Cichanouska dziękowała prezydentowi Dudzie, polskiemu rządowi i narodowi za wsparcie, które okazują Białorusinom.


– Dzisiejsze spotkanie jest gestem solidarności z Białorusinami, którzy widzą Białoruś jako wolne i niepodległe europejskie państwo – podkreśliła. – Tutaj, w Warszawie często słyszałam takie hasło: Mińsk-Warszawa wspólna sprawa. I prawdę mówią Ci, że prawdziwą przyjaźń poznaje się w trudnych czasach. Polska właśnie to zademonstrowała – zaznaczyła liderka białoruskiej opozycji.


Białoruś zakładnikiem dwóch dyktatorów


Cichanouska zwróciła uwagę, że dzisiaj Białoruś jest zakładnikiem dwóch dyktatorów: Alaksandra Łukaszenki i Władimira Putina.


– Bardzo mnie boli, jak widzę, że Ukraina jest ostrzeliwana z naszego terytorium, ale od pierwszych dni tej wojny, która trwa, nasz naród pokazał, że nigdy się z tym nie pogodzi i będzie walczył do końca – podkreśliła.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej