RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Potężne wybuchy w rosyjskiej bazie wojskowej w okupowanym Berdiańsku

Na skutek ukraińskich ataków Rosjanie tracą coraz więcej sprzętu (fot. Leon Klein/Anadolu/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne )
Na skutek ukraińskich ataków Rosjanie tracą coraz więcej sprzętu (fot. Leon Klein/Anadolu/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne )

W rosyjskiej bazie wojskowej w Berdiańsku na południu Ukrainy doszło do trzech potężnych wybuchów, a następnie 15 eksplozji o mniejszej sile; na miejscu zdarzenia wybuchł duży pożar – poinformował portal Suspilne za lojalną wobec Kijowa przewodniczącą administracji Berdiańska Wiktorią Haliciną.

Eksplozje na rosyjskich okrętach. Płonie następca krążownika Moskwa?

W Sewastopolu na okupowanym Krymie, w rosyjskiej bazie Floty Czarnomorskiej, doszło do serii wybuchów. Doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko...

zobacz więcej


W kierunku bazy wyjechały niemal wszystkie dostępne w mieście karetki pogotowia i wozy straży pożarnej – dodała Halicina, cytowana przez Suspilne.


„U sąsiadów (z Berdiańska) jest głośno już drugi dzień z rzędu. Według doniesień miejscowych okupantom coś nie wyszło w okolicach lotniska, gdzie rozmieścili wcześniej swój sprzęt wojskowy i drony. (...) Wybuchy słyszało całe miasto” – napisał na Telegramie proukraiński mer kontrolowanego przez Rosjan Melitopola Iwan Fedorow.


Trzymają Bierdiańsk od lutego


Liczący przed rosyjską inwazją ponad 100 tys. mieszkańców i położony nad Morzem Azowskim Berdiańsk został opanowany przez wojska najeźdźcy 27 lutego, trzy dni po inwazji Kremla na Ukrainę.


W drugiej połowie marca ukraińskie siły zniszczyły stacjonujący w Berdiańsku rosyjski okręt desantowy Saratow, należący do Floty Czarnomorskiej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej