Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Urlop nie dla niego. Glik wrócił na ligowe boiska

Kamil Glik (fot. Getty Images)

Podczas gdy większość reprezentantów Polski rozjechała się na wakacje, Kamil Glik wrócił na boiska Serie B. Obrońca rozegrał całe spotkanie w barwach Benevento, które wygrało na wyjeździe z Parmą 1:0.

Michniewicz nie zrezygnuje. „Decyzja należy do prezesa"

„Do 31 grudnia jestem pracownikiem PZPN, a co będzie później zdecyduje prezes Kulesza" - powiedział Czesław Michniewicz, który po mistrzostwach...

Glik rozegrał 360 minut na mistrzostwach świata w Katarze. Był podstawowym wyborem trenera Czesława Michniewicza i pewnym punktem polskiej kadry. Niespełna cztery dni po powrocie z mundialu Polak zagrał w Serie B cały mecz w barwach Benevento.

Od 20. minuty drużyna prowadzona przez Fabio Cannavaro prowadziła 1:0 po golu Francesco Forte. Parma w 32. minucie zmarnowała "jedenastkę". Goście mecz kończyli w osłabieniu, gdy w 80. minucie czerwoną kartkę ujrzał Marokańczyk Hamza El Kaouakibi.

W 46. minucie na boisku pojawił się napastnik Parmy Adrian Benedyczak.

Klub Glika awansował na 14. miejsce w tabeli. W 16 spotkaniach wywalczył 18 punktów. Liderem Serie B jest zespół Frosinone (33 pkt), w którym występuje Przemysław Szymiński.