RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Europol rozbił szajkę przemycającą ludzi przez Białoruś do Polski

Europol rozbił międzynarodową szajkę przemytników ludzi z Iraku przez Białoruś do Polski, na Litwę, Łotwę oraz do innych państw UE. Podejrzani o organizację przemytu są w większości obywatelami Syrii i Turcji.

Oszuści wyłudzili 2,8 mln euro od węgierskich firm i instytucji publicznych

Węgierska policji wspierana przez Europol zatrzymała ponad 100 osób, zamieszanych w wyłudzanie pieniędzy metodą na tzw. podmiankę. Ofiarami...

zobacz więcej

W wyniku skoordynowanych działań policji w środę zostało zatrzymanych osiem osób (pięć w Niemczech, dwie na Litwie i jedna w Polsce). Przeszukano siedemnaście kryjówek i odkryto 30 nielegalnych migrantów. Przechwycono sprzęt, dokumenty i gotówkę.


Od stycznia br. na skutek działań Europolu aresztowano 61 osób powiązanych z przemycaniem ludzi z terytorium Białorusi do Unii Europejskiej. Podejrzani o organizację przemytu ludzi są w większości obywatelami Syrii i Turcji.


Zgromadzili 16 milionów euro


Chętni do migracji rekrutowani w Iraku podróżowali najpierw przez Turcję do Rosji, a potem na Białoruś, aby stamtąd podjąć próby przekroczenia granicy z Litwą, Łotwą lub Polską. Ostatecznie przemytnicy mieli kierować nielegalnych migrantów do Niemiec i rzadziej do Finlandii.


Migranci przylatywali na Białoruś, a potem byli przewożeni samochodami kierowanymi głównie przez ukraińskich kierowców. Podejrzani, którzy brali od 3 do 5 tysięcy euro od każdego nielegalnego migranta, zgromadzili przynajmniej 16 milionów euro.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej