RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Antonio Banderas: będzie piąta część Shreka

Wielogatunkowi przyjaciele znów się zejdą (fot. M.prasowe)
Wielogatunkowi przyjaciele znów się zejdą (fot. M.prasowe)

Najnowsze

Popularne

Jednym z gości odbywającego się właśnie w Arabii Saudyjskiej festiwalu Red Sea Film Festival jest Antonio Banderas. W ramach imprezy zaprezentowano m.in. animowany film „Kot w butach: Ostatnie życzenie”, w którym hiszpański aktor użycza głosu głównemu bohaterowi tego spin-offu „Shreka”. Z tej okazji Banderas zapowiedział, że Kota w butach będzie można ponownie zobaczyć w piątej części przygód słynnego ogra.

Antonio Banderas dołączył do obsady filmu „Indiana Jones 5”

Kolejnym pochodzącym z Europy aktorem w obsadzie filmu o roboczym tytule „Indiana Jones 5” został Antonio Banderas („Desperado”, „Ból i blask”)....

zobacz więcej

– Jestem związany z postacią tego kota od 20 lat. Gdy po raz pierwszy użyczałem mu głosu, pracowałem na Broadwayu, więc tam wziąłem udział w pierwszych nagraniach. W sumie zrobiłem z nim już pięć filmów. Szykuje się też szósty, bo „Shrek” prawdopodobnie powróci w piątym filmie cyklu – zapowiedział Banderas cytowany przez portal „Deadline”. Wypowiedź hiszpańskiego aktora może zwiastować, że nastąpił jakiś przełom. Powstanie filmu „Shrek 5” było już bowiem anonsowane w 2019 roku, jednak na zapowiedzi się skończyło. Od tamtej pory nie pojawiły się żadne fragmenty ani informacje na temat ewentualnego filmu, więc temat całkowicie ucichł.


Maroko ze strategią, Hiszpania w chaosie


Hiszpański gwiazdor podczas festiwalowego spotkania wyznał też, że jest dumny z ról w filmach „Kot w butach” i „Maska Zorro”, bo pomogły mu walczyć z panującymi w Hollywood stereotypami. Gwiazdor „Desperado” skomentował też niedawną sensacyjną porażkę Hiszpanii z Marokiem na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Katarze. – Ten mecz pokazał to, co obecnie dzieje się w tych krajach. Marokańczycy mieli przygotowaną strategię i wiedzieli, jak zniszczyć grę Hiszpanii. A Hiszpanie nie wiedzieli, co robić. Podawali do siebie tylko piłkę wzdłuż boiska – ocenił Banderas. Aktor zaznaczył jednak, że dziś nie interesuje się już piłką nożną tak jak kiedyś, bo zamiast sportu coraz bardziej przypomina mu ona widowisko.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej