RAPORT

Pogarda

Torpedowała wszystkie kluczowe głosowania w Sejmie. Posłanka PO: „Nie pamiętam” [WIDEO]

Marta Golbik dostała serię trudnych pytań (fot. PAP/Mateusz Marek)
Marta Golbik dostała serię trudnych pytań (fot. PAP/Mateusz Marek)

Najnowsze

Popularne

Dla Marty Golbik z Platformy Obywatelskiej to nie była łatwa rozmowa. Dziennikarz zapytał ją, czy pamięta jak głosowała ws. 500 Plus, podniesienia płacy minimalnej, obniżenia wieku emerytalnego czy opodatkowania supermarketów. Jak się okazało, w każdym z tych przypadków posłanka była przeciw. Część projektów PiS odrzucała nawet wtedy, gdy „za” byli wszyscy inni politycy PO.

Wiadomo, kto pokieruje kampanią wyborczą PiS. Stoi za nim duże doświadczenie

Europoseł Tomasz Poręba jednogłośną decyzją Komitetu Politycznego PiS został wskazany do poprowadzenia najbliższych kampanii wyborczych. Polityk...

zobacz więcej

Dziennikarz RMF FM zapytał, jaką wyborcy mogą mieć pewność, że po dojściu do władzy Marta Golbik nie będzie chciała usunięcia wszystkich programów, które wprowadzało Prawo i Sprawiedliwość. 


– W momencie, gdy wręczyliśmy ludziom dodatkowe pieniądze, nie mamy prawa ich odebrać – zapewniła Golbik.– Ale wy nie wręczyliście. To PiS wręczył – zauważył redaktor. Zapytał też posłankę, czy pamięta, jak zachowała się w 2018 r., gdy Prawo i Sprawiedliwość chciało podniesienia płacy minimalnej do 12 zł za godzinę. – Tego głosowania nie pamiętam – stwierdziła posłanka.

Walki w Konfederacji. Mentzen chce się pozbyć trzech posłów

Coraz częściej mówiło się, że nowy szef partii KORWiN Sławomir Mentzen planuje wyrzucić z Konfederacji Artura Dziambora, Jakuba Kuleszę i Dobromira...

zobacz więcej

– To ja pani przypomnę. Cała Platforma głosowała „za”, ale pani była przeciw – odpowiedział dziennikarz.Ooo, to mnie pan zaskoczył – skomentowała Marta Golbik.


Niestety dla polityk PO, to nie był koniec. Prowadzący rozmowę przypomniał, że sprzeciwiała się ona również 500 Plus, obniżeniu wieku emerytalnego podniesionego przez rząd Donalda Tuska, podatkowi od supermarketów, podatkowi cukrowemu, a nawet akcyzie na e-papierosy.


W 2015 r. Golbik dostała się do Sejmu z list Nowoczesnej w okręgu gliwickim. Dwa lata później przeszła do PO.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej