RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

W poniedziałek rusza rejestracja szczepień najmłodszych dzieci przeciwko COVID-19

Rejestracja rozpocznie się w nocy z 11 na 12 grudnia (fot. Pedro Vilela/Getty Images)
Rejestracja rozpocznie się w nocy z 11 na 12 grudnia (fot. Pedro Vilela/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Od 12 grudnia można zarejestrować na szczepienie przeciw COVID-19 dzieci od 6 miesięcy do 4 lat – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że rejestrować dzieci na szczepienie można poprzez Moje IKP, infolinię lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

COVID-19. Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat już od czwartku. Jak je zarejestrować?

Na szczepienie przeciwko COVID-19 zgłoszono 48 tysięcy dzieci w wieku od 5 do 11 lat – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Od północy rodzice...

zobacz więcej

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Niedzielski poinformował, że w nocy z 11 na 12 grudnia wystawione zostaną e-skierowania na szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci od 6 miesięcy do 4 lat. Podkreślił, że szczepionki dotarły do Polski 5 grudnia.


– Populacja tej grupy wiekowej to blisko 2 mln dzieci.  Już od 12 grudnia będzie można zarejestrować się na szczepienie albo poprzez Moje IKP bądź tradycyjnie przez infolinię pod numerem 989 – przypominam, że jest ona czynna codziennie w godzinach od 7.00 do 20.00  – albo bezpośrednio, w punkcie szczepień – mówił.


Podkreślił, że kwalifikację do szczepienia dzieci może przeprowadzić jedynie lekarz, także szczepienia będą odbywać się w punktach, gdzie przyjmuje lekarz. – Tych punktów w tej chwili mamy w skali kraju ok. 7 tys. – zaznaczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej