RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Palikot trafił do rady muzeum. Jest prośba do prezydenta o zmianę decyzji

Janusz Palikot tworzył Ruch Palikota oraz współpracował z PO (fot. Tomasz Jagodzinski / ArtService / Forum)
Janusz Palikot tworzył Ruch Palikota oraz współpracował z PO (fot. Tomasz Jagodzinski / ArtService / Forum)

Janusz Palikot został powołany do rady krakowskiego muzeum. Sprawa budzi ogromne kontrowersje. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Michał Drewnicki uważa, że działania Palikota jako lewicowego polityka były „moralnie ohydne, a osoby związane z miejskimi instytucjami kultury powinny mieć nieposzlakowaną opinię”. Zwrócił się więc do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego o zmianę decyzji.

Wiadomo, kto pokieruje kampanią wyborczą PiS. Stoi za nim duże doświadczenie

Europoseł Tomasz Poręba jednogłośną decyzją Komitetu Politycznego PiS został wskazany do poprowadzenia najbliższych kampanii wyborczych. Polityk...

zobacz więcej

Były polityk Platformy Obywatelskiej został zapamiętany głównie z tego, jak paradował przed kamerami z silikonowym penisem w ręce i przyszedł na wywiad do telewizji z łbem świni. Teraz chce zostać mecenasem sztuki.


„Panie prezydencie, pragnę wyrazić dezaprobatę dla decyzji pana prezydenta wyrażonej w podpisanym 6 grudnia zarządzeniu o powołaniu pana Janusza Palikota na członka Rady Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK” – napisał wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Michał Drewnicki (PiS) w liście do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.Jak podkreślił wiceprzewodniczący, „Palikot dał się poznać jako kontrowersyjny poseł i polityk pijący publicznie alkohol, nawołujący do legalizowania narkotyków, uprawiający obrzydliwy hejt w przestrzeni publicznej”.

(fot. arch.PAP/Mirosław Trembecki)
(fot. arch.PAP/Mirosław Trembecki)

„Poważne zagrożenie”. Policja otoczyła kordonem dom ministra sprawiedliwości Belgii

Policja otoczyła w środę wieczorem szczelnym kordonem dom belgijskiego wicepremiera i ministra sprawiedliwości Vincenta Van Quickenborne'a z powodu...

zobacz więcej

Wiceprzewodniczący ocenił, że działania i decyzje Palikota jako posła były „ohydne moralnie i bardzo niszczące polskie życie publiczne”.


„Pragnę jednoznacznie zaprotestować i wnioskuję do pana prezydenta o zmianę decyzji i odwołanie pana Palikota z Rady muzeum” – napisał Drewnicki.


Dodał także: „Miejskie instytucje kultury i osoby z nimi związane powinny dawać przykład i mieć nieposzlakowaną opinię, być związane z kulturą i Krakowem. Moim zdaniem tych przymiotów ten pan nie posiada”.
Co na to miasto? – Pan Janusz Palikot od dłuższego czasu nie udziela się w życiu politycznym, sam się wycofał z polityki. Jest przedsiębiorcą i nie jest tajemnicą, że jest jednym z mecenasów MOCAK-u – powiedziała rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej