RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Aktywiści znów na lotnisku. Przykleili się do pasa startowego

Aktywiści zostali usunięci z pasa startowego przy użyciu rozpuszczalnika (fot. ANJA GUDER / Reuters / Forum)
Aktywiści zostali usunięci z pasa startowego przy użyciu rozpuszczalnika (fot. ANJA GUDER / Reuters / Forum)

Najnowsze

Popularne

W Niemczech w czwartek doszło do kolejnych akcji aktywistów klimatycznych z grupy Ostatnie Pokolenie na lotniskach w Monachium i Berlinie – pisze portal dziennika „Bild”. W Monachium aktywiści przykleili się do pasa startowego, z którego zostali później usunięci.

Aktywiści przykleili się do autostrady. Policja zatrzymała 150 osób [WIDEO]

Przez prawie dwie godziny autostrada A12 w Hadze była blokowana przez osoby określające się jako aktywiści klimatyczni. Policja zatrzymała 150...

zobacz więcej

W Monachium aktywiści przedostali się na teren lotniska niszcząc ogrodzenie. Przykleili się do północnego pasa startowego. Według informacji „Bilda” w akcji brało udział czterech aktywistów.


Zostali usunięci z pasa startowego przy użyciu rozpuszczalnika i zatrzymani. Ich protest nie zakłócił operacji lotniczych, które odbywały się z południowego pasa. 


W Berlinie protestujący wycięli dziurę w ogrodzeniu stołecznego lotniska Berlin Brandenburg i weszli na jego płytę – przekazał „Bild” za niemiecką policją federalną. Jak powiedział gazecie rzecznik lotniska, akcja aktywistów nie miała wpływu na ruch lotniczy.


Pod koniec listopada grupa sparaliżowała ten port lotniczy na prawie dwie godziny. Wówczas na na teren lotniska dostały się dwie kilkuosobowe grupy. 


„Ostatnie pokolenie” poinformowało o swoich akcjach na Twitterze przypominając o negatywnym wpływie transportu lotniczego na środowisko oraz o tym, że chociaż korzystają z niego najbogatsi, jest on wspierany publicznymi dotacjami. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej