RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Luis Enrique zwolniony. Hiszpania ma nowego trenera

Luis Enrique (fot. Getty Images)
Luis Enrique (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Reprezentacja Hiszpanii niespodziewanie odpadła w 1/8 finału mistrzostw świata. Za porażkę z Marokiem po rzutach karnych zapłacił trener. Luisa Enrique zastąpił Luis de la Fuente.

Zamieszki w europejskich miastach po awansie Maroka

Reprezentacja Maroka pokonała Hiszpanię po rzutach karnych i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata. Kibice pochodzący z tego kraju wyszli na...

zobacz więcej

Hiszpanie byli jednym z faworytów do zdobycia medalu, a dodatkowo zaczęli mundial w piorunującym stylu, pokonując Kostarykę aż 7:0. Później było już tylko gorzej - remis z Niemcami (1:1), porażka z Japonią (1:2) i klęska z Marokiem.Kadencja Enrique była dość kontrowersyjna. Selekcjoner nie miał dobrych relacji z mediami, zrezygnował z konferencji prasowych, komunikując się z kibicami za pośrednictwem transmisji internetowych. W dodatku do Kataru nie zabrał kilku doświadczonych zawodników, na czele z Sergio Ramosem z Paris Saint-Germain.Koniec wieńczy dzieło, a wynik Hiszpanii jest znacznie poniżej oczekiwań. Dlatego hiszpańska federacja zdecydowała, że w eliminacjach do mistrzostw Europy zespół poprowadzi inny szkoleniowiec.Został nim Luis de la Fuente. Ostatnio pracował z reprezentacją do lat 21, a wcześniej także z innymi zespołami młodzieżowymi, zdobywając srebrny medal igrzysk olimpijskich w 2020 roku. W klubowej piłce trenował m.in. Athletic Bilbao i Alaves.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej