RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ile zarobiły banki. NBP podlicza

Zysk banków po dziesięciu miesiącach 2022 r. wyniósł 9,8 mld zł (fot. Shutterstock/Virrage Images)
Zysk banków po dziesięciu miesiącach 2022 r. wyniósł 9,8 mld zł (fot. Shutterstock/Virrage Images)

Zysk banków po 10 miesiącach 2022 r. wyniósł 9,8 mld zł, a w stosunku do września zwiększył się o 4,37 mld zł – wynika z danych opublikowanych przez NBP.

Co ze stopami procentowymi? RPP podjęła decyzję

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu nie zmieniła stóp procentowych – poinformował Narodowy Bank Polski. Tym samym główna stopa...

zobacz więcej

Zysk banków po październiku wyniósł 9,8 mld zł – podał Narodowy Bank Polski. To o 4,37 mld zł więcej niż wynosił na koniec września. 


Przychody odsetkowe sektora bankowego sięgnęły 92,8 mld zł, co oznacza wzrost w październiku o 11,3 mld zł. Z kolei koszty odsetkowe wyniosły 32,2 mld zł, a więc wzrosły o 5,1 mld zł. 


Przychody z tytułu opłat i prowizji podliczono na 20,2 mld zł (wzrost o 1,9 mld zł w stosunku do września), a koszty z tytułu opłat i prowizji wyniosły 4,7 mld zł (wzrosły o ponad 440 mln zł). 


Z danych NBP wynika także, że wartość kredytów na nieruchomości, udzielonych gospodarstwom domowym, po 10 miesiącach roku wyniosła nieco ponad 406 mld zł, z więc spadła w stosunku do września o blisko 1,86 mld zł, a portfel kredytów we frankach miał wartość prawie 56,6 mld zł, czyli o 12,5 mld zł mniej. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej