RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Walki w Konfederacji. Mentzen chce się pozbyć trzech posłów

Krzysztof Bosak, Sławomir Mentzen i Artur Dziambor (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Krzysztof Bosak, Sławomir Mentzen i Artur Dziambor (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

Coraz częściej mówiło się, że nowy szef partii KORWiN Sławomir Mentzen planuje wyrzucić z Konfederacji Artura Dziambora, Jakuba Kuleszę i Dobromira Sośnierza. Zapytany teraz w wywiadzie o Wolnościowców polityk zrobił wymowną, długą pauzę i wyraźnie się skrzywił.

Wiadomo, kto pokieruje kampanią wyborczą PiS. Stoi za nim duże doświadczenie

Europoseł Tomasz Poręba jednogłośną decyzją Komitetu Politycznego PiS został wskazany do poprowadzenia najbliższych kampanii wyborczych. Polityk...

zobacz więcej

Walki frakcji wchodzących w skład Konfederacji zaogniły się ostatnio m.in. przez spór o Rosję. Część polityków tego ugrupowania broni władz z Kremla.


Janusz Korwin-Mikke krytykował nakładanie sankcji, a komisja etyki ukarała go za podważanie rosyjskiej zbrodni w Buczy. Z kolei Grzegorz Braun był jedynym posłem w Sejmie, który wyłamał się z poparcia uchwały ws. uznania Federacji Rosyjskiej za państwo sponsorujące terroryzm.Posłowie partii Wolnościowcy (Artur Dziambor, Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz) chcą ukarania Brauna naganą, a być może nawet wyrzucenia z partii. Wśród przeciwników takiego ruchu jest m.in. Krzysztof Bosak. Nieoficjalnie mówi się, że pozbycia się Brauna nie chce także Sławomir Mentzen (nowy lider partii KORWiN, dziś Nowa Nadzieja).


Teraz w rozmowie z tygodnikiem „Wprost” Mentzen był pytany o walki wewnątrz ugrupowania. Stwierdził więc, że Konfederacja jest sojuszem trzech partii: Nowej Nadziei, Ruchu Narodowego i Konfederacji Korony Polskiej. – I rzeczywiście mamy różnego rodzaju różnice – stwierdził.

Po Tusku, Sikorskim i Korwinie-Mikke rosyjska propaganda teraz cytuje Komorowskiego

Politycy PO słyną ostatnio z prorosyjskich komentarzy. Były prezydent Bronisław Komorowski stwierdził nawet, że prezydent Ukrainy powinien usiąść...

zobacz więcej

A Wolnościowcy? – zapytał wówczas dziennikarz. Zbity z tropu polityk Konfederacji nagle zamilkł i zrobił długą pauzę. Następnie jak gdyby nigdy nic wrócił do swojego wątku.


Takie wypowiedzi jasno pokazują jaki jest cel Sławomira Mentzena – wywalić Wolnościowców z Konfederacji. Ale to przecież my mamy nie jątrzyć i nie tworzyć podziałów” – skomentował na Twitterze jeden ze współpracowników Dziambora, Kuleszy i Sośnierza.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej