RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Z bazy lotniczej Diagilewo po ataku drona usunięto bombowce

Rosyjska reakcja po ataku drona na bazę wojskową (fot. Shutterstock/Fasttailwind)
Rosyjska reakcja po ataku drona na bazę wojskową (fot. Shutterstock/Fasttailwind)

Ze zdjęć satelitarnych rosyjskiej bazy lotniczej Diagilewo w obwodzie riazańskim wynika, że po ataku drona z płyty lotniska usunięto 10 bombowców, w tym jeden, który został uszkodzony – powiadamia Ukrainska Prawda, powołując się na dziennikarza Marka Krutowa.

Podejrzane przesyłki do ambasady Ukrainy: portugalska policja zna autora

Portugalska policja ustaliła tożsamość autora dwóch listów skierowanych w poniedziałek do ambasady Ukrainy w Lizbonie z podejrzaną zawartością. To...

zobacz więcej

Krutow, dziennikarz rosyjskiej redakcji Radia Swoboda, opublikował na Twitterze zdjęcia satelitarne. Napisał, że z płyty zniknął uszkodzony samolot oraz jeszcze dziewięć maszyn. 


„Uszkodzony Tu-22M zniknął, pozostał po nim tylko cień na płycie lotniska. Co najmniej dziewięć innych bombowców Tu-22M oraz inne samoloty wyleciały z bazy” – napisał Krutow.


Dodał jednak, że niektóre z maszyn mogły zostać przemieszczone do innej części tej samej bazy lotniczej.

Rosyjskie media poinformowały 5 grudnia, że na lotnisku w pobliżu Riazania eksplodowała cysterna z benzyną, w wyniku czego jeden z samolotów miał zostać uszkodzony. Tego samego dnia na pasie startowym w bazie rosyjskich sił powietrznych w pobliżu miasta Engels w obwodzie saratowskim miało dojść do ataku bezzałogowego aparatu latającego. Uszkodzono dwa strategiczne bombowce Tu-95. 


Rosyjskie ministerstwo obrony oświadczyło, że była to próba ataku ukraińskich bezzałogowców. Według oficjalnego komunikatu drony zostały zestrzelone, jednak ich fragmenty „nieznacznie uszkodziły korpusy dwóch samolotów”.


Zginęli trzej wojskowi, czterej zostali ranni – podano. Ukraina oficjalnie nie potwierdzała swojego związku z atakami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej