RAPORT

Pogarda

Wiadomo, kto pokieruje kampanią wyborczą PiS. Stoi za nim duże doświadczenie

Europoseł Tomasz Poręba (fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum)
Europoseł Tomasz Poręba (fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum)

Najnowsze

Popularne

Europoseł Tomasz Poręba jednogłośną decyzją Komitetu Politycznego PiS został wskazany do poprowadzenia najbliższych kampanii wyborczych. Polityk był szefem sztabu przy ostatnich dwóch zwycięskich kampaniach: samorządowej w 2018 roku i rok później do Parlamentu Europejskiego.

Takiej zmiany traktatów jeszcze nie było. „Uderzy w mniejsze państwa”

W Brukseli trwają coraz intensywniejsze prace, by zlikwidować weto w takich obszarach jak polityka zagraniczna, bezpieczeństwo czy podatki....

zobacz więcej

– To będą najważniejsze pod każdym względem wybory po 1989 roku – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Tomasz Poręba.


– Ich stawką będzie to, czy Polska będzie się nadal szybko rozwijać, kontynuować strategiczne projekty i prowadzić dalej suwerenną politykę służącą obywatelom. Dlatego musimy wygrać i wierzyć, że to zwycięstwo jest absolutnie możliwe – dodaje.Polityk PiS uważa, że aby tak było, potrzebna jest w kolejnych miesiącach „ciężka praca i potężna mobilizacja w szeregach Zjednoczonej Prawicy, od najniższych szczebli samorządu poprzez partię, rząd i parlament”.

– Każdy musi dać z siebie wszystko. Interes Polski i Polaków musi być dla wszystkich najważniejszy – zaznacza.


KPRM i IPN, a potem Bruksela

„Poważne zagrożenie”. Policja otoczyła kordonem dom ministra sprawiedliwości Belgii

Policja otoczyła w środę wieczorem szczelnym kordonem dom belgijskiego wicepremiera i ministra sprawiedliwości Vincenta Van Quickenborne'a z powodu...

zobacz więcej

O tym, że Tomasz Poręba poprowadzi kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości, jako pierwsza poinformowała Wirtualna Polska.


Polityk PiS to historyk i politolog. Jest absolwentem podyplomowych Studiów Europejskich organizowanych przez Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet w Maastricht.Pod koniec lat 90. pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie w Instytucie Pamięci Narodowej w Warszawie. Był także pracownikiem Biura Krajowego PiS, gdzie pełnił funkcję dyrektora działu ds. informacji i wizerunku. W latach 2004-09 pracował w Brukseli, jako Główny Doradca Grupy Unia na Rzecz Europy Narodów w Komisji Rozwoju Regionalnego i Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Był także rzecznikiem prasowym PiS w Parlamencie Europejskim.

 

W 2009 z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu rzeszowskim uzyskał mandat eurodeputowanego VII kadencji. Od tamtej pory nie tylko zasiada w PE, ale współtworzy kampanie wyborcze PiS – w tym w 2011 r., gdy był szefem sztabu wyborczego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej