RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Przedświąteczna gorączka. Czy najbliższa niedziela jest handlowa?

Niedziele handlowe (fot. Shutterstock/Anna Tryhub)
Niedziele handlowe (fot. Shutterstock/Anna Tryhub)

Najnowsze

Popularne

Przed Bożym Narodzeniem będą jeszcze dwie niedziele handlowe. Przypadają 11 i 18 grudnia. A jak to będzie wyglądać w przyszłym roku?

Będzie można zastrzec PESEL. Trafi do specjalnego rejestru

Rząd utworzy specjalny rejestr, w którym po wycieku lub kradzieży danych będzie można zastrzec swój numer PESEL. Po takim zastrzeżeniu nikt już nie...

zobacz więcej

Przed nami gorączka świątecznych zakupów i dwie kolejne niedziele, podczas których sklepy będą otwarte. W 2023 r., podobnie jak w mijającym, niedziel handlowych wypada siedem: 29 stycznia, 2 kwietnia, 30 kwietnia, 25 czerwca, 27 sierpnia, 17 grudnia, 24 grudnia. 

 

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel: ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz w niedzielę przed Wielkanocą. Ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele weszła w życie 1 marca 2018 r. Przewidziano także katalog 32 wyłączeń. 


Zakaz nie obejmuje m.in. działalności pocztowej, a ponadto nie obowiązuje w: cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej