RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Główny ekonomista BCC o decyzji RPP. „Nie musi okazać się błędna”

Siedziba NBP (fot. NBP)
Siedziba NBP (fot. NBP)

Najnowsze

Popularne

Środowa decyzja RPP o utrzymaniu bez zmian głównej stopy procentowej bez zmian, nie musi okazać się błędna, ale jest ryzykowna – ocenił główny ekonomista BCC prof. Stanisław Gomułka.

Co ze stopami procentowymi? RPP podjęła decyzję

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu nie zmieniła stóp procentowych – poinformował Narodowy Bank Polski. Tym samym główna stopa...

zobacz więcej

Decyzja RPP o utrzymaniu bez zmian stopy bazowej na poziomie 6,75 proc. nie musi okazać się błędna, ale jest ryzykowna – uważa ekonomista BCC. W jego ocenie obecna polityka pieniężna „może okazać się zbyt luźna, aby w sposób trwały i wiarygodny sprowadzić inflację do celu NBP w średniookresowej perspektywie”.


– Świadczy o tym, że NBP nadal przywiązuje większą wagę do kosztów gospodarczych zacieśnienia polityki pieniężnej niż do strat dla gospodarstw domowych i firm z tytułu utrzymywania się inflacji wyraźnie powyżej ustawowego celu 2,5 proc. – dodał prof. Gomułka.


Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu nie zmieniła stóp procentowych. Tym samym główna stopa procentowa NBP, stopa referencyjna wynosi 6,75 proc, stopa lombardowa – 7,25 proc., stopa depozytowa – 6,25 proc., stopa redyskontowa weksli – 6,8 proc., a stopa dyskontowa weksli – 6,85 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej