RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Śmierć na oczach setek osób. W Afganistanie wróciły publiczne egzekucje

W Afganistanie dokonano pierwszej publicznej egzekucji od powrotu talibów do władzy (fot. Anadolu Agency / Contributor / Gettyimages)
W Afganistanie dokonano pierwszej publicznej egzekucji od powrotu talibów do władzy (fot. Anadolu Agency / Contributor / Gettyimages)

Najnowsze

Popularne

Skazany za zabójstwo Afgańczyk został w środę publicznie stracony w pierwszej egzekucji od powrotu talibów do władzy w Afganistanie w sierpniu 2021 roku - poinformowała agencja AP za rzecznikiem afgańskiego rządu Zabihullahem Mudżahidem.

Putin szykuje „Arkę Noego”. Gdzie planuje uciec rosyjski zbrodniarz?

Najwyższe kierownictwo Rosji opracowuje plan ewakuacji z kraju w przypadku klęski w wojnie z Ukrainą. Pisze o tym na łamach „The Moscow Times”...

zobacz więcej

Wyrok wykonano w prowincji Farah na zachodzie Afganistanu na oczach setek osób, w tym wielu przedstawicieli talibskich władz - przekazał Mudżahid. Straconym mężczyzną był Tadżmir, skazany za zabójstwo innego mężczyzny pięć lat temu i kradzież jego motocykla oraz telefonu komórkowego.


W drugiej połowie listopada talibowie zorganizowali w prowincji Logar, na stadionie sportowym, publiczną chłostę 12 osób oskarżonych o kradzieże i cudzołóstwo. W okresie poprzednich rządów talibów w latach 90. regularnie dokonywano publicznych egzekucji i chłost.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej