RAPORT

Pogarda

Żołnierze Bundeswehry wśród ekstremistów. Obywatele Rzeszy planowali zamach stanu

Żołnierze Bundeswehry wśród aresztowanych Obywateli Rzeszy (fot. Shutterstock)
Żołnierze Bundeswehry wśród aresztowanych Obywateli Rzeszy (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Trzech żołnierzy Bundeswehry znalazło się w grupie zatrzymanych w środę rano członków ekstremistycznej organizacji Obywatele Rzeszy, której przywódca planował zamach stanu w RFN – powiadomił rzecznik ministerstwa obrony Niemiec, potwierdzając wcześniejsze informacje Prokuratury Federalnej.

Planowali zamach stanu w Niemczech. Wśród zatrzymanych Rosjanka i książę

Prokuratura Federalna Niemiec poinformowała o zatrzymaniu 25 osób, podejrzanych o członkostwo i sympatyzowanie ze skrajnie prawicową grupą...

zobacz więcej

Jeden z zatrzymanych to komandos z jednostki specjalnej Bundeswehry (KSK), dwaj inni to żołnierze w stanie spoczynku. Jak podkreślił resort obrony, w takich przypadkach szczególnie ważne jest zbadanie wszelkich wątpliwości i podejrzeń.


Mamy absolutnie politykę zerowej tolerancji, jeśli chodzi o ekstremizm w Bundeswehrze. I oczywiście dotyczy to w szczególności dowództwa sił specjalnych – dodał rzecznik, informując, że federalne MSW zwróciło się do Prokuratury Federalnej o dalsze szczegóły.


Jak przypomina agencja dpa, w latach 2016-2021 cofnięto 1050 pozwoleń na broń osobom należącym do organizacji Obywatele Rzeszy. MSW szacuje, że wciąż ok. 500 zwolenników tego ruchu posiada zezwolenia na posiadanie broni.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFOAplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej