RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Drugi transport maszyny TBM przejedzie przez Mazowsze

W najbliższy weekend przez województwo mazowieckie przejedzie drugi transport maszyny TBM (fot.  PAP/Mateusz Marek)
W najbliższy weekend przez województwo mazowieckie przejedzie drugi transport maszyny TBM (fot. PAP/Mateusz Marek)

Najnowsze

Popularne

W najbliższy weekend przez województwo mazowieckie przejedzie drugi transport maszyny TBM. Tym razem na platformach konwoju znajdzie się napęd główny maszyny i, tak jak poprzednio, elementy jej obudowy. Łącznie waga przewożonego ładunku wyniesie 499 ton – powiedziała rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.

Transport gigantycznej maszyny utrudni ruch na ekspresówkach

Kilka bardzo długich i niezwykle ciężkich zestawów będzie transportować gigantyczną tarczę TBM, która wydrąży tunel na drodze ekspresowej S19 na...

zobacz więcej

„Tak jak poprzednio konwój pojazdów będzie poruszał się z niewielką prędkością, zajmując całą szerokość jezdni. Dla kierowców oznacza to czasową konieczność poruszania się za konwojem i ograniczoną możliwość wyprzedzenia go. W dogodnych miejscach kolumna transportowa będzie się zatrzymywała, by rozładować spiętrzenie pojazdów za nią. Utrudnienia mogą również pojawić się na węzłach autostradowych w momencie przejazdu transportu, gdy będzie chwilowo wstrzymany ruch na łącznicach włączeniowych węzła” – podkreśliła Małgorzata Tarnowska. 

 

Plan przejazdu konwoju


Rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA przekazała też plan przejazdu konwoju, na którym znajdzie się napęd główny maszyny i elementy obudowy maszyny TBM. Ma ona wydrążyć tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów – Babica (woj. podkarpackie).


W nocy z piątku na sobotę kolumna TBM ok. północy przekroczy granicę woj. łódzkiego i mazowieckiego. „Około godziny 5.30 dotrze do węzła Janki w ciągu drogi ekspresowej S8, gdzie zaplanowano postój do soboty do godziny 22” – wyjaśniła. 

 

„W czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S8 pomiędzy węzłami Kowiesy i Janki możliwe będą utrudnienia na jezdni w kierunku Warszawy. W miarę możliwości prosimy kierowców o korzystanie z tras alternatywnych” – zaapelowała. 

Tunel pod Świną. Ile metrów wydrążyła już Wyspiarka?

Wyspiarka wydrążyła już 400 m tunelu pod Świną – poinformowało na Twitterze Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Jak dodano, cały tunel...

zobacz więcej

Zaznaczyła, że ok. godz. 00.30 korki utworzone za kolumną będą rozładowane w rejonie MOP Gurba.


„Około godz. 1 transport przejedzie S8 w rejonie węzła Mszczonów Północ, gdzie pojazdy jadące w kierunku Warszawy będą mogły zjechać na drogę krajową nr 50. Dojadą nią do węzła Wiskitki, gdzie możliwy będzie wjazd na autostradę A2 w kierunku Warszawy” – podała. 

 

„45-minutową przerwę (od godz. 1.30 do 2.15) zaplanowano w rejonie MOP Krze Duże (zamknięty ciąg główny S8 dla maszyny TBM) – wówczas ruch pojazdów będzie zapewniony po jezdni obsługującej MOP. Na węźle Młochów około godziny 3.45 zator drogowy utworzony za kolumną w kierunku Warszawy będzie rozładowany z wykorzystaniem ronda węzłowego” – powiedziała. Dodała przy tym, że ruch w kierunku Wrocławia będzie odbywał się bez utrudnień. 

 

Noc z soboty na niedzielę


W kolejną noc z soboty na niedzielę transport gigantycznej maszyny wyruszy drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy i węzła Opacz. Następnie drogą ekspresową S2 oraz ulicami Warszawy dotrze do węzła Lubelska (S17) ok. godz. 6, gdzie zaplanowano kolejny postój w ciągu S17 do niedzieli do godz. 22.


W czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S8, a następnie S2, mogą się tworzyć korki na jezdni S8 w kierunku Warszawy oraz S2 w kierunku Terespola” – zapowiedziała. 

Premier otworzył obwodnicę na Warmii. „Mapa nowych dróg to mapa postępu”

Nie zwalniamy inwestycji, inwestycje są kołem zamachowym, poprzez które walczymy z globalnym kryzysem – oświadczył w piątek premier Mateusz...

zobacz więcej

Następnie na węźle Puławska, przed tunelem S2 kolumna zjedzie z drogi ekspresowej i przejdzie ul. Puławską, Pileckiego, Ciszewskiego, Rodowicza Anody, Doliną Służewiecką, Wilanowską i Przyczółkową, aby następnie wrócić na S2 i dojechać do S17 na węźle Lubelska.


„W niedzielę o godzinie 23 transport maszyny TBM wyruszy drogą ekspresową S17 w kierunku Lublina do MOP Wola Korycka, gdzie około godziny 5.30 dotrze na kolejny postój. Będzie on trwać do poniedziałku do godz. 22, skąd następnie ruszy drogą ekspresową S17 w kierunku Lublina z MOP Wola Korycka, na kolejny postój do MOP Markuszów już na terenie województwa lubelskiego” – dodała.

 

Zauważyła, że tak dużych elementów jeszcze po polskich drogach nie przewożono. „Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność i stosowanie się do znaków oraz wprowadzanej na czas przejazdu zmienionej organizacji ruchu” – zaapelowała. 

 

„Konwoje będą posiadać specjalistyczne zabezpieczenie. Będą to m.in. tablice VMS (znaki zmiennej treści), mobilne poduszki zderzeniowe za kolumną, piloci kierujący ruchem oraz lokalne wsparcie policji” – wyliczyła Małgorzata Tarnowska. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej