RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Media: Małgorzata Gersdorf usłyszała zarzuty dyscyplinarne

 Małgorzata Gersdorf  (fot.  PAP/Tomasz Gzell)
Małgorzata Gersdorf (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Małgorzata Gersdorf, była I Prezes Sądu Najwyższego, usłyszała zarzuty dyscyplinarne – informuje w wpolityce.pl i powołuje się na własne ustalenia.

Gersdorf i Zdziennicki usłyszą zarzuty? Nowe informacje o śledztwie

Małgorzata Gersdorf i Bohdan Zdziennicki nie udzielili pomocy ofierze wypadku oraz nie poinformowali o zdarzeniu policji i pogotowia ratunkowego....

zobacz więcej

W ten sposób – czytamy na portalu – potwierdziły się ustalenia wpolityce.pl z początku listopada. Chodzi o uchwałę połączonych (niepełnych) Izb Sądu Najwyższego ze stycznia 2020 roku. 

  

Według portalu sprawa znajdowała się w gestii sędziego Piotra Schaba, Nadzwyczajnego Rzecznika Dyscyplinarnego i jednocześnie prezesa Sądu Apelacyjnego w Warszawie. To on wystąpił do prof. Gersdorf, by ta wyjaśniła okoliczności, w których doszło do posiedzenia Izb SN w styczniu 2020 roku. 

 

To wtedy, niezgodnie z konstytucją i z pominięciem sporu kompetencyjnego, tzw. starzy sędziowie Sądu Najwyższego podważyli status sędziów i samej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. 

  

Pełnomocnik Gersdorf sędzia Piotr Prusinowski z SN pytany przez portal stwierdził, że „nie wie nic o oficjalnych zarzutach dla prof. Gersdorf”. Sprawy nie chciał w środę skomentować inny pełnomocnik byłej I Prezes SN, adwokat Piotr Zemła – czytamy. 


Zobacz też: Jubileusz Gersdorf. Wydział prawa UW ogłasza godziny dziekańskie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej