RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wkrótce wzrost zakażeń koronawirusem. Możliwe nowe mutacje

Zakażenia koronawirusem (fot. Maja Hitij/Getty Images)
Zakażenia koronawirusem (fot. Maja Hitij/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Najbliższe tygodnie to będzie zdecydowany wzrost zarówno infekcji koronawirusem, jak i infekcji grypą. Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że mogą pojawić się nowe mutacje COVID-19 – powiedział w Telewizji Republika wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Koronawirus w Polsce. Kraska: Na przełomie roku może być więcej zakażeń

Sytuacja epidemiczna w Polsce jest stabilna. Prognozy na najbliższe tygodnie nie są niepokojące, chociaż te długoterminowe przewidują, że na...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

 

– Nasze prognozy, pokazują, że najbliższe tygodnie to będzie zdecydowany wzrost infekcji koronawirusem i grypowych – mówił wiceminister Kraska, pytany o szczepienia przeciwko COVID-19.

 

– Mamy mniej zakażeń i mniej osób w szpitalach, to odpuszczamy szczepienia i to widzimy w statystykach. Ale myślę, że to jest najlepszy moment, żebyśmy się zaszczepili i przeciw COVID-19, i przeciw grypie – wskazał.

 

Wiceminister dodał również, że „chyba za bardzo się uspokoiliśmy, jeśli chodzi o COVID-19”. – Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że sytuacja jest w tej chwili w miarę stabilna, ale ostrzega nas przed ewentualnymi nowymi mutacjami, które mogą się pojawić – poinformował.

 

Kraska pytany był również o tzw. jesienną depresję. – Każdy z nas coś takiego odczuwa – stwierdził.

 

Czytaj także: Najwięcej zakażeń COVID-19 od początku pandemii


 Te dni są bardzo krótkie, przez ostatnich kilkanaście dni nie ma w ogóle słońca. Myślę, że każdy z nas jest troszeczkę w złym nastroju, ale to jest taka nasza specyfika, jeżeli chodzi o to, w jakiej szerokości geograficznej mieszkamy. Musimy to przetrwać – mówił.Koronawirus nie odpuszcza. W Chinach rośnie liczba zakażonych

Chińskie władze zgłosiły najwyższy bilans zakażeń koronawirusem od początku pandemii. Od trzech dni bilanse zakażeń w Chinach są wyższe niż w...

zobacz więcej

Jak przekazał, podawanie witaminy D3 jest zalecane przez specjalistów, „właśnie w tych okresach”. – Dawka powinna być indywidualnie dopasowana. Ale ważne jest również, żebyśmy dbali o aktywność fizyczną i sen – dodał.

 

Wsparcie dla Ukrainy

 

W kwestii decyzji rządu Węgier, który zablokował porozumienie w sprawie pakietu pomocowego dla Ukrainy o wartości 18 mld euro Kraska stwierdził, że „to jest trochę egoistyczne podejście”.

 

– To, że pomagamy w tej chwili Ukrainie to także jest w naszym interesie. Węgry patrzą tu i teraz, nie patrzą w przyszłość – wyjaśnił. 

– Mam nadzieję, że ta sytuacja, która jest na Ukrainie nie dotknie ani nas, ani Węgier. Uważam, że to jest nauczka dla nas wszystkich, że jeśli nie pomożemy w tej chwili Ukrainie, jeżeli Ukraina nie obroni się przed tą agresją, to na pewno Rosja nie powstrzyma się przed dalszymi krokami – podsumował.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej