RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Jest nowy wiceminister spraw zagranicznych

Od lewej: minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau i nowy wiceminister Wojciech Gerwel (fot. Sebastian Indra/MSZ)
Od lewej: minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau i nowy wiceminister Wojciech Gerwel (fot. Sebastian Indra/MSZ)

Najnowsze

Popularne

Ambasador RP w Wietnamie Wojciech Gerwel został powołany na wiceministra spraw zagranicznych. Jak wyjaśnia resort, w zakresie jego obowiązków będzie m.in. polityka azjatycka.

Po spotkaniu w Kaliningradzie. Rachoń ujawnia szokujący dokument Sikorskiego z 2010 r.

zobacz więcej

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau w zastępstwie premiera Mateusza Morawieckiego wręczył we wtorek Wojciechowi Gerwelowi akt powołania na stanowisko podsekretarza stanu w MSZ ds. współpracy ekonomicznej, Narodów Zjednoczonych i polityki azjatyckiej – informuje MSZ. 


Kim jest Wojciech Gerwel? 


Wojciech Gerwel jest zawodowym dyplomatą. Od sierpnia 2018 r. pełnił funkcję Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Socjalistycznej Republice Wietnamu.


Wcześniej był m.in. stypendystą Centrum Spraw Międzynarodowych im. Weatherheada na Uniwersytecie Harvarda oraz pierwszym radcą ds. analiz strategicznych w Departamencie Strategii Polityki Zagranicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Kierował również referatem ds. rynków pozaeuropejskich w Departamencie Współpracy Ekonomicznej MSZ, zajmował się rynkami pozaeuropejskimi, ze szczególnym uwzględnieniem Afryki i Bliskiego Wschodu. Od 2007 2014 r. pełnił funkcję radcy ekonomicznego w Ambasadzie RP w Hanoi – czytamy w komunikacie MSZ. 

  

Resort informuje, że Gerwel przed rozpoczęciem pracy w polskiej dyplomacji był analitykiem w Center for European Policy Analysis w Waszyngtonie, a także współpracował z innymi waszyngtońskimi think tankami, w tym z Center for Strategic and International Studies. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje też konsulting dla zrzeszenia siedmiu plemion indiańskich w Kanadzie. 

 

Zobacz także: Takiej zmiany traktatów jeszcze nie było. „Uderzy w mniejsze państwa”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej