RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wałęsa wściekły: Szantażują mnie. Żona to pijawa!

Danuta i Lech Wałęsa (fot. PAP/Adam Warżawa)
Danuta i Lech Wałęsa (fot. PAP/Adam Warżawa)

Media informowały niedawno, że tylko dzięki jednej wizycie w USA i kontraktowi z Agencją Rozwoju Pomorza Lech Wałęsa zarobił ponad 200 tys. zł. A takich wyjazdów po zakończeniu epidemii było już wiele. Jednocześnie były prezydent wyznaje, że święta Bożego Narodzenia będą w tym roku dla niego trudne, bo cała rodzina chce od niego pieniędzy. Ostrych słów krytyki nie szczędził nawet żonie.

Wałęsie opłaca się trzymać z Platformą. Zarobił ponad 200 tys. zł

Lech Wałęsa poleciał do USA, aby promować Pomorze. Nie chciał ujawnić, ile na tym zarobił, ale przyznał, że kwota przekracza 200 tys. zł. Już w...

zobacz więcej

W najnowszej rozmowie z „Super Expressem” Lech Wałęsa był pytany o rodzinne mikołajki i Boże Narodzenie. Polityk sprzyjający opozycji stwierdził, że jest ciężko, ponieważ brakuje mu pieniędzy.


W czasie epidemii koronawirusa Wałęsa nie mógł dużo latać po świecie i organizować wykładów, za które latami inkasował duże pieniądze. Teraz powoli się odbija, ale jak mówi, rodzina nie pozwala mu pewnie stanąć na nogi.– Ja nie mam pieniędzy! – alarmuje. – Zbankrutowałem. Ale powoli się podnoszę. Takie dziury mi się porobiły, a ja mam za dużą rodzinę. I mnie szantażują, i jaki mam wybór? Muszę im dawać pieniądze – dodaje.

Lech Wałęsa żali się, że od członków rodziny słyszy: „Stary, ty musisz mieć pieniądze i nie gadaj, że nie masz!”

Kto uniewinnił Kurdej-Szatan? Internauci przypominają zaangażowanie polityczne sędziego

Sędzia Sądu Rejonowego w Pruszkowie Jakub Sokół, który umorzył postępowanie przeciwko aktorce Barbarze Kurdej-Szatan oskarżonej o zniesławienie...

zobacz więcej

– Tak mi mówi rodzina. I muszę im dawać. Wszyscy tak robią. A żona to największa pijawa! – podkreśla.Ile Lech Wałęsa zarabia dzięki zagranicznym wyjazdom? Niedawno po promocji Pomorza w USA uchylił w tej sprawie rąbka tajemnicy. Przyznał, że dzięki współpracy z Agencją Rozwoju Pomorza dostał kwotę, która przekraczała 200 tys. zł. 


– Ile konkretnie dostałem za wizytę w USA, to nie powiem, bo to tajemnica handlowa, ale dostałem większą kwotę, niż pan rzucił w naszej rozmowie (200 tys. zł – przyp. red.) – powiedział Wałęsa. Zaznaczył, że podobnych wyjazdów ma w ciągu roku wiele i jest to ciężka praca.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej