RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Eurowizja Junior 2022. „To spełnienie wielkiego marzenia”

Laura Bączkiewicz, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2022 (fot. TVP)
Laura Bączkiewicz, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2022 (fot. TVP)

Najnowsze

Popularne

Bardzo się cieszę, że tutaj jestem i bardzo mi się podoba – powiedziała Laura Bączkiewicz, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior w Erywaniu. W poniedziałek odbyła się ceremonia otwarcia 20. edycji tego wydarzenia. Finał konkursu piosenki dla dzieci już w niedzielę. Będzie go można obejrzeć w TVP1, TVP ABC, TVP Polonia o godz. 16:00.

Uczestnicy Eurowizji Junior w Paryżu kochają Sarę James [WIDEO]

Eurowizja Junior to nie tylko konkurs i rywalizacja. To także czas, by zdobyć nowe umiejętności i znajomości. Niektórzy uczestnicy w rozmowie z...

zobacz więcej

– To spełnienie takiego wielkiego marzenia i naprawdę było bardzo fajnie – powiedziała 11-letnia Laura, opisując przejście po czerwonym dywanie w dniu ceremonii otwarcia Eurowizji Junior w stolicy Armenii.

 

Reprezentantka Polski przygotowuje się do finałowego występu 11 grudnia, kiedy to zaśpiewa piosenkę pt. „To the Moon”. Do Erywania przyjechała już 2 grudnia. We wtorek uczestniczyła w pierwszej próbie występu.

 

– Czuję się bardzo szczęśliwa i nie mogę doczekać się występu na eurowizyjnej scenie przed tak wielką publicznością – mówiła Laura przed wylotem do stolicy Armenii.

 

Kim jest reprezentantka Polski?

 

Laura Bączkiewicza mieszka w Koninie z rodzicami i starszą siostrą Dominiką. W zeszłym roku wzięła udział w konkursie „The Voice Kids”. Do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci dostała się dzięki wygranej w programie „Szansa na Sukces – Eurowizja Junior 2022”.

 

Eurowizja Junior 2022

 

W 20. edycji konkursu weźmie udział 16 państw: Albania, Armenia, Francja, Gruzja, Irlandia, Włochy, Kazachstan, Malta, Holandia, Macedonia Północna, Polska, Portugalia, Serbia, Hiszpania, Ukraina, Wielka Brytania.

 

Zobacz także: Gospodarze Eurowizji Junior 2021 zachwyceni piosenką Sary James


Eurowizja Junior odbywa się w tym roku w Erywaniu, po tym jak reprezentantka Armenii zwyciężyła 19. edycję konkursu w Paryżu w 2021 roku. Maléna z piosenką „Qami, qami” zdobyła 224 punkty od jury i widzów.


Polskę reprezentowała Sara James, która zaśpiewała piosenkę „Somebody”. Zajęła ona wtedy drugie miejsce, uzyskując łącznie 218 punktów. 


Tegorocznego zwycięzcę wyłonią – komisje jurorskie z poszczególnych krajów oraz internauci. W Eurowizji Junior można głosować na reprezentanta z własnego kraju. Głosowanie online rozpocznie się 9 grudnia na stronie: jesc.tv i zakończy się tuż przed rozpoczęciem koncertu finałowego. Po występach wszystkich uczestników będzie można ponownie oddać głos przez ok. 15 minut.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej