RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Tyszkiewicz szczuje na dziennikarza naszego portalu. „Myśli, że może mnie zastraszyć”

Wadim Tyszkiewicz podczas wystąpienia w Nowej Soli (fot. TVP)
Wadim Tyszkiewicz podczas wystąpienia w Nowej Soli (fot. TVP)

Senator Wadim Tyszkiewicz zaatakował w mediach społecznościowych dziennikarza portalu tvp.info. Powód? Radosław Poszwiński nagrywał wystąpienia Donalda Tuska, a także protesty zwolenników opozycji podczas spotkań Jarosława Kaczyńskiego z wyborcami. Podczas wizyty prezesa PiS w Nowej Soli, senator wygłosił pełne nienawiści przemówienie, które opisaliśmy dzięki nagraniom naszego redakcyjnego kolegi.

„Niewykluczone krwawe scenariusze”? Senator porównał Kaczyńskiego do Hitlera i Stalina [WIDEO]

W niedzielę prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził Nową Sól (woj. lubuskie), gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta. Przed przyjazdem lidera...

zobacz więcej

Wadim Tyszkiewicz zamieścił na Facebooku pełen inwektyw wpis, w którym naszego kolegę nazwał m.in. konfidentem. Radosław Poszwiński nagrał wcześniej jego wystąpienie podczas protestu związanego z wizytą w Nowej Soli Jarosława Kaczyńskiego. 


Przed przyjazdem lidera partii rządzącej odbyła się tam manifestacja, w czasie której występował właśnie Tyszkiewicz, były włodarz miasta, obecnie senator niezrzeszony, który mówił m.in., że Jarosław Kaczyński, gdy opozycja dojdzie do władzy, zostanie wyprowadzony o 6 rano w kajdankach z domu; porównał też szefa PiS do Goebbelsa, Hitlera czy Stalina. 


Po wpisie senatora na Poszwińskiego wylała się fala hejtu. W postach nie brak gróźb, jak w przypadku tweetów Marcina Basałaja, który zasugerował, że naszemu dziennikarzowi może coś się stać, jeśli pojawi się na kolejnych protestach opozycji. 
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej