RAPORT

Pogarda

Miał dość czekania na rodzinę. Szpitalne łóżko stanęło w ogniu

Prowadzone są czynności dotyczące uszkodzenia mienia szpitala (fot. arch.PAP/Leszek Szymański, zdjęcie ilustracyjne)
Prowadzone są czynności dotyczące uszkodzenia mienia szpitala (fot. arch.PAP/Leszek Szymański, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

87-letni pacjent musiał czekać na rodzinę, która miała odebrać go ze szpitala. Zdenerwował się czekaniem i podpalił materac łóżka – powiedział we wtorek rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński.

Tragedia przy utylizacji odpadów. Cofając ciężarówką docisnął kolegę do kontenera

32-letni mężczyzna zginął przygnieciony przez ciężarówkę na terenie firmy zajmującej się utylizacją odpadów w Sędziszowie (Świętokrzyskie) –...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 15 na dziesiątym piętrze kaliskiego szpitala przy ul. Poznańskiej. Tego dnia oddział urazowo-ortopedyczny miał opuścić 87-letni pacjent. 


– W pewnym momencie dostał ataku agresji. Zdenerwował się, że rodzina nie odbiera go ze szpitala. Najpierw zaczął rzucać taboretami w pielęgniarki. Kiedy wydawało się, że już się uspokoił, na jego łóżku pojawił się ogień. Materac podpalił zapałkami – powiedział Gawroński. 


Do akcji wkroczyła straż pożarna i policja  


Jedna z pielęgniarek natychmiast ściągnęła mężczyznę z materaca, druga ugasiła ogień. 


Ze względu na charakter placówki na miejsce przybyło 7 zastępów straży pożarnej. Po oddymieniu pomieszczeń do akcji wkroczyli policjanci, którzy prowadzą czynności w sprawie. 


– Na tę chwilę prowadzone są czynności dotyczące uszkodzenia mienia szpitala. Nadal trwają przesłuchania – powiedziała rzecznik prasowy kaliskiej policji st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej