RAPORT

Pogarda

Holandia. Pigułkę aborcyjną przepisze lekarz rodzinny

Pigułki aborcyjne będą mogli przepisywać lekarze pierwszego kontaktu (fot. Phil Walter / Staff / Gettyimages)
Pigułki aborcyjne będą mogli przepisywać lekarze pierwszego kontaktu (fot. Phil Walter / Staff / Gettyimages)

Najnowsze

Popularne

W Holandii lekarze pierwszego kontaktu będą mogli przepisywać pigułki aborcyjne kobietom, chcącym przerwać ciążę - zdecydowała we wtorek izba wyższa parlamentu. Dotychczas pigułki można było zamawiać jedynie w klinikach aborcyjnych.

Niemiecki gest zasłonięcia ust wymyśliła lewicowa agencja PR? „Piłkarze się buntowali”

Niemieckie media przyznają, że ich reprezentacja nie tylko szybko odpadła z turnieju, ale także ośmieszyła się, walcząc o tęczowe opaski i...

zobacz więcej

We wtorek Senat zatwierdził ustawę, przyjętą wcześniej przez izbę niższą parlamentu, która przewiduje, że preparaty wczesnoporonne do dziewiątego tygodnia ciąży będą dostępne za pośrednictwem lekarzy rodzinnych. Wcześniej były one możliwe do uzyskania jedynie w jednej z szesnastu funkcjonujący w Niderlandach klinik aborcyjnych.


To kolejna liberalizacja prawa aborcyjnego; na początku roku parlament zniósł pięciodniowy tzw. okres refleksji przed zabiegiem. Aborcja jest dozwolona w Holandii do 24. tygodnia ciąży. Decyzję w sprawie jej przeprowadzenia może podjąć kobieta po ukończeniu 16 lat, a jeżeli jest młodsza, to potrzebuje zgody rodziców.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej