RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kto uniewinnił Kurdej-Szatan? Internauci przypominają zaangażowanie polityczne sędziego

Po swoim wpisie aktorka była chwalona przez propagandę Łukaszenki (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Po swoim wpisie aktorka była chwalona przez propagandę Łukaszenki (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Sędzia Sądu Rejonowego w Pruszkowie Jakub Sokół, który umorzył postępowanie przeciwko aktorce Barbarze Kurdej-Szatan oskarżonej o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy, angażuje się w sprzeciw niektórych sędziów wobec reformy sądownictwa realizowanej przez wymiar sprawiedliwości. Internauci przypomnieli, że celebrytka „również w ich sprawie protestuje”. Według Dawida Wildsteina pruszkowski sędzia jest członkiem stowarzyszenia „Iustitia”.

Barbara Kurdej-Szatan nazwała SG „mordercami”. Sędzia Jakub Sokół umorzył postępowanie

Sąd Rejonowy w Pruszkowie umorzył postępowanie przeciwko aktorce Barbarze Kurdej-Szatan oskarżonej o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej...

zobacz więcej

Kilka miesięcy temu SSR w Pruszkowie sędzia Jakub Sokół złożył podpis pod listem, w którym deklarowano „obronę” dwóch stołecznych sędzi, Ewy Leszczyńskiej-Furtak i Ewy Gregajtys. Kwestionowały one status sędziów Sądu Najwyższego powołanych przez zreformowaną Krajową Radę Sądownictwa. 

 

Wcześniej wiceprezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie Przemysław Radzik podjął w imieniu prezesa SA decyzję o przeniesieniu obu sędzi z wydziału karnego do wydziału pracy, co część środowiska sędziów odczytała jako akt represji. W liście podpisanym przez Sokoła oskarżono Radzika o „naruszanie konstytucyjnych zasad” i wręcz zrównano jego decyzję z działaniami podejmowanymi w czasach stanu wojennego przez juntę Jaruzelskiego. 

 

Dawid Wildstein krytykuje sędziego Sokoła za jego polityczne zaangażowanie.Publicysta jest jednym z wielu internautów krytykujących decyzję pruszkowskiego sędziego. 


Atak Kurdej-Szatan na polskich żołnierzy i funkcjonariuszy „doceniła” machina propagandowa prokremlowskiego reżimu z Mińska. Przeczytaj więcej: „Tak wygląda wolność słowa w Polsce”. Barbara Kurdej-Szatan w Belarus 24. Po tym programie niektóre polskie media określiły celebrytkę mianem „gwiazdy białoruskiej telewizji”.


Internauci przypomnieli, że Kurdej-Szatan podobnie jak sędzia, który ją sądził, sprzeciwia się reformie sądownictwa.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej