RAPORT

Pogarda

Rodzice śmiertelnie chorego dziecka odrzucili pomoc. Chcą „nieszczepionej” krwi

Antyszczepionkowcy jak Świadkowie Jehowy? (fot. Shutterstock/SeventyFour)
Antyszczepionkowcy jak Świadkowie Jehowy? (fot. Shutterstock/SeventyFour)

Najnowsze

Popularne

Władze Nowej Zelandii rozpoczęły we wtorek walkę sądową o opiekę nad niemowlęciem, którego rodzice nie zgadzają się na operację ratującą jego życie. Powodem ich sprzeciwu są obawy, że dawca krwi mógł zostać zaszczepiony przeciw COVID-19 – relacjonuje agencja AFP.

Antyszczepionkowe porwanie rodzicielskie. Wywiozła dzieci za granicę

Hiszpańskie służby zatrzymały kobietę, która porwała swoich synów, aby uniknąć ich zaszczepienia przeciwko koronawirusowi. 46-letnia mieszkanka...

zobacz więcej

Nowozelandzki organ ds. zdrowia złożył wniosek o opiekę tymczasową do sądu najwyższego w Auckland w sprawie, która wywołała lokalne protesty – podał portal France24. 

  

Antyszczepionkowcy a transfuzja krwi 

 

Czteromiesięczny chłopiec potrzebuje pilnej operacji w celu skorygowania zespołu wad serca, znanego jako zwężenie drogi odpływu prawej komory – poinformowała matka małego chłopca. Operacja została opóźniona, ponieważ rodzice dziecka nie życzą sobie transfuzji krwi, która mogła pochodzić od dawcy zaszczepionego preparatem mRNA.  

 

Służba zdrowia odrzuciła prośbę rodziców o „nieszczepioną” krew. 

  

Około 150 osób protestujących przeciwko szczepieniom zjawiło się we wtorek przed budynkiem sądu w Auckland, aby wyrazić poparcie dla stanowiska rodziny chorego dziecka. 

  

Paul White, prawnik nowozelandzkiej służby zdrowia, stwierdził w wypowiedzi cytowanej przez dziennik „New Zealand Herald”, że doszło do impasu z powodu różnych poglądów rodziców i oceny lekarzy, co do tego, jaki sposób postępowania leży w najlepszym interesie dziecka. Zdaniem White'a sprawa ta nie różni się zasadniczo od przypadku Świadków Jehowy, którzy odmówili przetaczania krwi swojemu dziecku, pomijając genezę przekonań rodziców. 

 

Zobacz także: Nie żyje czeska piosenkarka. Zakaziła się koronawirusem specjalnie 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej