RAPORT

Pogarda

Nowy sondaż nt. Donalda Tuska. Niedobre wieści dla szefa PO

Donald Tusk nie jest w stanie zjednoczyć opozycji? (fot. Filip Radwanski / Forum)
Donald Tusk nie jest w stanie zjednoczyć opozycji? (fot. Filip Radwanski / Forum)

Najnowsze

Popularne

Co czwarty badany uważa, że liderowi PO Donaldowi Tuskowi uda się doprowadzić do wspólnego startu opozycji z jednej listy w wyborach do Sejmu – wynika z nowego sondażu pracowni Social Changes, zrealizowanego na zlecenie wpolityce.pl.

„Opozycja szuka sojuszników na obrzeżach naszego obozu”. Premier o blokowaniu KPO

Opozycja robi wszystko, żeby przekonać radykałów w Brukseli, by tych pieniędzy nie dawać – mówił o blokowaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy...

zobacz więcej

50 proc. badanych twierdzi, że byłemu premierowi nie uda się zjednoczyć opozycji i doprowadzić do wspólnego startu w wyborach parlamentarnych. Przeciwnego zdania jest 24 proc. badanych. Zdania na ten temat nie ma 26 proc. 

 

Serwis podaje, że w powstanie jednej listy opozycji nie wierzą przede wszystkim wyborcy zjednoczonej opozycji. „Sympatycy Koalicji Obywatelskiej są zaś, co zrozumiałe, największymi optymistami” – czytamy. 

  

Wpolityce.pl komentuje, że „choć do wyborów pozostało jeszcze sporo czasu, widać już, że mniejsze ugrupowania obawiają się koncepcji jednej listy opozycji”. 

 

„Wiedzą, że takie rozwiązanie będzie premiowało przede wszystkim polityków Platformy Obywatelskiej, którzy z łatwością pokonają np. mało znanych kandydatów Szymona Hołowni. Co więcej, po wyborach to władze PO będą trzymały klucze do państwowych dotacji dla partii politycznych” – napisano. 

 

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 25 do 28 listopada 2022 roku, na próbie 1066 osób. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej