RAPORT

Pogarda

Czarne chmury nad Juventusem. Grozi im kolejna degradacja

Nad Juventusem ponownie krąży widmo karnej degradacji. (fot. Getty Images)
Nad Juventusem ponownie krąży widmo karnej degradacji. (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Juventus w poważnych opałach. Zasłużony klub może ponownie zostać zdegradowany z rozgrywek włoskiej Serie A. Najnowsze dochodzenie w sprawie „Starej Damy” zostało określone przez włoskiego prawnika jako „najcięższe w ich historii”.

Trzęsienie ziemi w klubie Szczęsnego. W tle afera

Wszyscy członkowie zarządu Juventusu Turyn, w tym prezes Andrea Agnelli i wiceprezes Pavel Nedved, podali się do dymisji – poinformował klub...

zobacz więcej

W zeszłym tygodniu, wszyscy członkowie zarządu Juventusu, w tym prezes Andrea Agnelli i wiceprezes Pavel Nedved, podali się do dymisji. Klub jest w trakcie śledztwa, które doprowadziło do ich rezygnacji, a w jego centrum są „nieprawidłowości finansowe” z okresu pandemicznego.

Wówczas Juventus miał zawrzeć tajne umowy ze swoimi zawodnikami, w tym Cristiano Ronaldo, a także z trenerem Maurizio Sarrim, aby wypłacić im trzymiesięczne wynagrodzenie, mimo że publicznie zgodzili się go zrzec.


Afera większa niż Calciopoli?


W 2006 r. klub został wyrzucony z ligi w wyniku afery Calciopoli, w której oskarżono go o ustawianie meczów. Włoski prawnik Mattia Grassani, ekspert w dziedzinie prawa sportowego, ujawnił, że obecne śledztwo jest „poważniejsze” i może zakończyć się podobną karą.


– Myślę, że to najcięższe śledztwo w historii Juventusu, nawet cięższe niż to w Calciopoli w 2006 roku. Bezprawne zachowanie, o które zostali oskarżeni, nie ma precedensu – powiedział Grassani stacji radiowej Rai1.

Samuelowi Eto’o odcięło prąd. Kopnął kibica w twarz

Samuelowi Eto’o puściły nerwy po spotkaniu Brazylii z Koreą Południową w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Były znakomity napastnik, a...

zobacz więcej

– Przepisy są jasne. Dokumentacja alternatywna do tej oficjalnej może prowadzić do konsekwencji większych niż zwykła kara finansowa. Jeśli klub dostał licencję na grę w lidze dzięki tym zabiegom, może ją stracić, a to może doprowadzić do degradacji, a nawet utraty tytułu – mówi Massari.

Juve zdobyło tytuł w sezonie 2019/20, czyli w pierwszym, na który wpływ miała pandemia. Grassani twierdzi, że mogą stracić ten tytuł, jak to miało miejsce w 2006 r., kiedy zostali pozbawieni tytułów z sezonów 2004/05 i 2005/06.

– Wpływanie na sędziów to jedno, a zatruwanie bilansu księgowego klubu to co innego. Narusza to konkurencję z innymi klubami i zaburza regularność ligi – stwierdził Massari.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej