RAPORT

Pogarda

MRiPS podało stopę bezrobocia w listopadzie

Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 5,1 proc. (fot. Shutterstock/Rawpixel.com)
Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 5,1 proc. (fot. Shutterstock/Rawpixel.com)

Najnowsze

Popularne

Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce nie zmieniła się w porównaniu z październikiem i w listopadzie pozostała na poziomie 5,1 proc. – podało we wtorek Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Bezrobocie teraz i za rządów PO. Premier porównuje

Poziom bezrobocia za rządów PO i PiS porównał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że mimo kryzysu, dzięki polityce...

zobacz więcej

Resort podał w komunikacie, że stopa bezrobocia pod koniec listopada kształtowała się w przedziale od 2,9 proc. w województwie wielkopolskim do 8,7 proc. w podkarpackim. 

 

Stopa bezrobocia rejestrowanego dla całego kraju nie zmieniła się w porównaniu z październikiem i w listopadzie pozostała na poziomie 5,1 proc. 

 

Według danych MRiPS pod koniec ubiegłego miesiąca w urzędach pracy zarejestrowanych było 801,5 tys. bezrobotnych. W rejestrach bezrobotnych w końcu listopada 2022 r. było o 97,3 tys. (tj. o 10,8 proc.) mniej osób niż w końcu listopada 2021 r. 

 


Według wstępnych danych resortu w minionym miesiącu pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 77,2 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej