RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nie żyje dziennikarz Polskiego Radia Jarosław Kawecki

„Jarosław Kawecki poza anteną był człowiekiem ciekawym, barwnym i dowcipnym” (fot. Shutterstock/Nowaczyk)
„Jarosław Kawecki poza anteną był człowiekiem ciekawym, barwnym i dowcipnym” (fot. Shutterstock/Nowaczyk)

Zmarł Jarosław Kawecki, dziennikarz Polskiego Radia, przez wiele lat związany z Radiem Kierowców. W 2019 r. został nagrodzony Złotym Mikrofonem Polskiego Radia za „mistrzowskie posługiwanie się krótką formą radiową oraz swadę i lekkość przy podejmowaniu trudnych tematów”.

Zmarł Jan Zdzisław Lis, malarz, emerytowany profesor ASP

Jan Zdzisław Lis, artysta malarz, emerytowany profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zmarł w nocy z soboty na niedzielę. Miał 90 lat. O jego...

zobacz więcej

– To postać nietuzinkowa. Charakterny, dowcipny i dbający o dziennikarską rzetelność – mówi o zmarłym dziennikarzu dyrektor Programu 1. Polskiego Radia Marcin Kusy. 

 

– Informacje Radia Kierowców, które prezentował na antenie, to były małe dzieła sztuki, nierzadko małe felietoniki. Nie tylko suche informacje. Potrafił skłonić do zastanowienia, potrafił sprowokować kierowców i pasażerów do tego, żeby wzajemnie siebie zauważali. Umiał sprowokować słuchaczy do gorących dyskusji, które trwały czasem cały jego dyżur – dodaje Kusy.

 

Dyrektor radiowej Jedynki podkreśla, że Jarosław Kawecki poza anteną był człowiekiem ciekawym, barwnym i dowcipnym.


– Przede wszystkim dla mnie to jeden z legendarnych głosów Radia Kierowców. Obok chyba Aleksandra Żyznego nikt tak bardzo nie wrył mi się w pamięć jak Jarosław Kawecki. Bardzo żałowałem, kiedy odchodził na emeryturę, że tego głosu już nie będzie w Jedynce. Teraz bardzo mi smutno, że pana Jarka już z nami nie ma – mówi Marcin Kusy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej