RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Trener Korei Południowej rezygnuje z pracy. „Jestem dumny”

Paulo Bento. (fot. Getty Images)
Paulo Bento. (fot. Getty Images)

Paulo Bento nie jest już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Korei Południowej. 53-letni szkoleniowiec zrezygnował z tej funkcji po porażce 1:4 z Brazylią w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.

Jak przyznaje Portugalczyk, decyzję w tej sprawie podjął już przed kilkoma miesiącami i nie ma ona związku z wynikami prowadzonej przez niego kadry.

– To, co zrobiliśmy w fazie grupowej, było bardzo dobrym wynikiem – powiedział Bento. – Mogliśmy i powinniśmy byli pokonać Ghanę (Korea Płd. przegrała 2:3), ale wciąż będę powtarzał, jak bardzo jestem usatysfakcjonowany i dumny – dodał.

Bento – były piłkarz Benfiki i Sportingu Lizbona – pracował z reprezentacją Korei Południowej od 17 sierpnia 2018 roku. W przeszłości był też m.in. selekcjonerem kadry Portugalii, którą poprowadził na Euro 2012 i mistrzostwach świata w Brazylii dwa lata później.

W Katarze reprezentacja Korei Południowej po raz trzeci w historii wyszła z grupy na mundialu. Najlepszym osiągnięciem pozostaje czwarte miejsce zajęte na mistrzostwach współorganizowanych z Japonią w 2002.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej