RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Uwaga na marznące opady. Są alerty IMGW [PROGNOZA]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia (fot. UM Mława)
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia (fot. UM Mława)

We wtorek zachmurzenie duże z opadami deszczu ze śniegiem, a w południowej połowie kraju przeważnie deszczu, także marznącego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.

Pogoda na Boże Narodzenie. Czy można spodziewać się śniegu?

Świąteczny tydzień zapowiada się z dodatnimi temperaturami i raczej bez śniegu, a za to z deszczem – przewiduje rzecznik Instytutu Meteorologii i...

zobacz więcej

Jak informuje IMGW, od Islandii przez Wielką Brytanię po Francję, a także na wschodzie Europy będą rozciągały się układy wysokiego ciśnienia. Natomiast od Półwyspu Skandynawskiego przez Polskę po Morze Śródziemne i Hiszpanię pogodę będą kształtowały niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się w zasięgu zatoki niżowej znad północnej Skandynawii, która skieruje do nas nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.


We wtorek zachmurzenie duże z opadami deszczu ze śniegiem, a w południowej połowie kraju przeważnie deszczu. Na pomorzu do południa miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m, a na Mazurach i Podlasiu okresami marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od około -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie i w górach, od 2 do 4 st stopni na przeważającym obszarze kraju do 5-6 stopni w Polsce południowo-wschodniej. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowy i południowo-wschodni skręcający na zachodni.


Ciśnienie spada


We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Miejscami silne zamglenia. Temperatura maksymalna 3 stopnie. Wiatr słaby, południowo-wschodni, skręcający na południowo-zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.


Instytut wydał ostrzeżenia przed marznącymi opadami w dziewięciu województwach północnej i wschodniej Polski, a także przed intensywnymi opadami śniegu na południu województwa dolnośląskiego. Wydał również ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu lub mżawki powodującymi gołoledź. Alerty będą obowiązywały do godzin porannych we wtorek w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, a także w części województwa lubelskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i małopolskiego.Natomiast w południowej części województwa dolnośląskiego, w górach powyżej 700 m n.p.m. prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 do 15 cm. Alert pierwszego stopnia, który dotyczy powiatu kłodzkiego będzie obowiązywał do godziny 16 we wtorek.


Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej