RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Reżim Kima znów prowokuje. Pociski spadły blisko granicy z Koreą Południową

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un (fot. PAP/EPA/KCNA)
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un (fot. PAP/EPA/KCNA)

Dowództwo armii Korei Północnej poleciło wystrzelenie kolejnej serii pocisków artyleryjskich do morza w odpowiedzi na trwające manewry wojsk południowokorańskich – poinformowała agencja KCNA, tuba propagandowa reżimu w Pjongjangu. Manewry odbywają się w pobliżu strefy zdemilitaryzowanej rozdzielającej oba państwa koreańskie.

Urzędnicy Korei Płn. odpowiedzialni za zbrojenia objęci sankcjami USA, Japonii i Korei Płd.

Stany Zjednoczone, Korea Południowa i Japonia nałożyły sankcje na wysokich rangą urzędników z Korei Północnej, którzy odpowiadają za program...

zobacz więcej

Dzień wcześniej władze Korei Północnej ogłosiły wystrzelenie ponad 130 pocisków artyleryjskich do morza na swoim wschodnim i zachodnim wybrzeżu.


Pociski spadły w strefie buforowej obejmującej linię rozdzielającą obszary morskie obu państw. Seul określił to jako pogwałcenie porozumienia dwustronnego z 2018 r. o redukcji napięć na Półwyspie Koreańskim. 


24 października Korea Północna i Południowa, wciąż pozostające formalnie w stanie wojny, wymieniły się strzałami ostrzegawczymi u zachodniego wybrzeża. Potem oskarżyły się nawzajem o naruszenie swoich granic morskich.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej