RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

MŚ 2022. Zagrali dla Pelego. Piękny gest Brazylijczyków

Piłkarze reprezentacji Brazylii (fot. Getty Images)
Piłkarze reprezentacji Brazylii (fot. Getty Images)

Brazylijscy piłkarze zadedykowali zwycięstwo nad Koreą Południową (4:1) w 1/8 finału mistrzostw świata swojemu legendarnemu rodakowi - Pelemu. „Król futbolu" zmaga się z nowotworem.

MŚ 2022. Piłkarska samba. Brazylia - Korea 4:1

To był prawdziwy pokaz siły! Reprezentacja Brazylii rozbiła Koreę Południową 4:1 i w świetnym stylu awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata....

zobacz więcej

„Będę oglądać mecz tutaj w szpitalu i będę wspierać każdego z was. Powodzenia nasza Brazylio!" - przekazał 82-letni Pele, zwracając się do piłkarzy drużyny narodowej za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Pod wpisem umieścił własne zdjęcie z 1958 roku w Szwecji, gdzie jako 17-latek zdobył tytuł mistrza świata.

„W 1958 roku w Szwecji spacerowałem ulicami myśląc o obietnicy danej mojemu ojcu. Wiem, że wielu z zawodników Selecao uczyniło podobne obietnice i walczą o zdobycie swojego pierwszego tytułu. Chcę was zainspirować, moi przyjaciele" - dodał.

W ostatnich dniach pojawiły się sprzeczne informacje na temat jego zdrowia. W sobotę gazeta "Folha de Sao Paulo" poinformowała, że otrzymuje opiekę paliatywną po tym, jak chemioterapia w związku z nowotworem okrężnicy przestała przynosić oczekiwane rezultaty. Sam Pele odpowiedział na to wpisem: „Jestem silny, pełny nadziei i normalnie poddaję się leczeniu".

Były znakomity piłkarz przeszedł operację guza okrężnicy na początku września ubiegłego roku. Oprócz problemów z układem pokarmowym legenda futbolu od lat cierpi na problemy z biodrami. W szpitalu pojawia się regularnie na badania oraz sesje chemioterapii.

W miniony wtorek został przyjęty do szpitala, gdzie zdiagnozowano - według oficjalnych raportów placówki - infekcję dróg oddechowych. W dokumencie zaznaczono, że pozostanie w szpitalu jeszcze przez kilka dni, a jego stan się poprawia.

Pele jest jedynym trzykrotnym mistrzem świata. Z reprezentacją Brazylii triumfował na mundialach w 1958, 1962 i 1970 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej