RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wojna na Ukrainie. Na froncie zginęło dwóch Polaków

Nie żyje Janusz Szeremeta, pseudonim „Kozak" (fot. tt/@LachowskiMateus, Chris McGrath/Getty Images)
Nie żyje Janusz Szeremeta, pseudonim „Kozak" (fot. tt/@LachowskiMateus, Chris McGrath/Getty Images)

Dwóch obywateli Polski zginęło na froncie wojny Ukrainy z Rosją – poinformowano w mediach społecznościowych. Jeden z nich to Janusz Szeremeta ps. „Kozak”.

Nie żyje Polak walczący na Ukrainie. Był zawodnikiem MMA

Tomasz Walentek, który walczył w międzynarodowym legionie obrony Ukrainy, zginął kilka dni temu w Donbasie. Informację o jego śmierci potwierdziła...

zobacz więcej

Szeremeta walczył na Ukrainie w szeregach składającego się z cudzoziemców Legionu Międzynarodowego.


Śmierć Szeremety i jego towarzysza broni potwierdzono na oficjalnym profilu „Kozaka” na Facebooku. „Niestety, Janusz Szeremeta ps. „Kozak” wraz z towarzyszem Krzysztofem zginęli na froncie” – przekazano.


Wiadomość o śmierci Polaków jako pierwszy podał na Twitterze korespondent Polsat News w Ukrainie Mateusz Lachowski.

Ci Poloacy zginęli na wojnie 


W ubiegłym tygodniu w Żytomierzu odbył się pogrzeb obywatela Ukrainy polskiego pochodzenia Wiaczesława Kaurkina. Zginął on kilka miesięcy temu w okolicach okupowanego przez Rosję Chersonia, lecz jego ciało udało się sprowadzić do domu dopiero po wyzwoleniu części obwodu chersońskiego. 


Na początku listopada na wojnie z Rosją zginął Marian Matusz, również obywatel Ukrainy polskiego pochodzenia, zamieszkały w Mościskach w obwodzie lwowskim na zachodzie kraju. 


Pod koniec lipca organizacja MMA Polska poinformowała o śmierci Tomasza Walentka, polskiego zawodnika amatora MMA (mieszanych sztuk walki), który był członkiem międzynarodowego legionu obrony Ukrainy. Mężczyzna poległ, pełniąc służbę ochotniczą na Ukrainie. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej