RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Niemcy. Nie żyje jedna z dziewczynek zaatakowanych przez nożownika

Policja prowadzi śledztwo (fot. Alexander Koerner/Getty Images)
Policja prowadzi śledztwo (fot. Alexander Koerner/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Jedna z dwóch nastolatek zaatakowanych przez mężczyznę w poniedziałek w drodze do szkoły w Illerkirchberg na południu Niemiec zmarła po przewiezieniu do szpitala w wyniku poważnych obrażeń. Policja ujęła domniemanego sprawcę – informuje portal dziennika „Welt”.

Niemcy: Tragedia w markecie budowlanym. Nie żyje roczna dziewczynka

13-miesięczna dziewczynka zmarła w wyniku wypadku, do którego doszło w markecie budowlanym w okolicach Hanoweru na północy Niemiec. Załadowany...

zobacz więcej

Druga zaatakowana dziewczynka jest poważnie ranna – podał „Bild”.

 

– Nasza społeczność jest w szoku. Jedna z dziewczynek nie żyje. Jesteśmy głęboko zasmuceni, złożyliśmy kondolencje rodzinie – powiedział burmistrz Illerkirchberg Markus Haeussler. 

 

Rzecznik policji poinformował, że funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego wraz z dwiema innymi osobami. Jak dodał, służby mają teraz „dokładnie ustalić okoliczności i przebieg zdarzenia”.

 

Podejrzany zaatakował dziewczynki ok. godz. 7.30 na terenie osiedla mieszkaniowego w liczącej 4,7 tys. mieszkańców miejscowości Illerkirchberg w rejonie Ulm (Badenia-Wirtembergia). Do poważnie rannych ofiar natychmiast wezwano policję i karetkę pogotowia.

 

Czytaj także: Ośmiolatka przez siedem lat nie wyszła z domu

 

Według policji dziewczynki prawdopodobnie szły na autobus, którym miały jechać do swojej szkoły średniej w sąsiedniej gminie. Atak nastąpił w pobliżu szkoły podstawowej w Illerkirchberg, dlatego wstępnie założono, że ofiary ataku są uczennicami tej placówki. Początkowo informowano też, że napastnik użył noża.

 

Domniemany sprawca zbiegł do pobliskiego budynku, służącego jako ośrodek dla uchodźców. Policjanci zatrzymali tam tego mężczyznę i dwie inne osoby.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej