RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Premierzy Polski i Ukrainy rozmawiali o konsekwencjach rosyjskiego ataku rakietowego

Premier Ukrainy Denys Szmyhal (L) oraz premier RP Mateusz Morawiecki (P) podczas spotkania w Kijowie, 26 bm (FOT.  PAP/Viacheslav Ratynskyi0
Premier Ukrainy Denys Szmyhal (L) oraz premier RP Mateusz Morawiecki (P) podczas spotkania w Kijowie, 26 bm (FOT. PAP/Viacheslav Ratynskyi0

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem o konsekwencjach rosyjskiego ataku rakietowego na obiekty cywilne i infrastrukturę krytyczną Ukrainy. Społeczność międzynarodowa musi kontynuować wsparcie humanitarne i obronne dla Ukrainy – podkreślił szef polskiego rządu.

Ostrzał Ukrainy. W Odessie nie ma wody, obwód sumski bez prądu

Władze Odessy powiadamiają, że z powodu rosyjskiego ataku rakietowego wyłączono prąd w stacjach wodociągowych; w całym mieście czasowo nie ma wody....

zobacz więcej

W poniedziałek doszło do zmasowanego ataku rakietowego Rosji wymierzonego w cele na Ukrainie. Zginęły co najmniej dwie osoby.


Późnym popołudniem odwołano trwający około trzech godzin alarm przeciwlotniczy na terenie całego kraju. W niektórych regionach są problemy z dostawami prądu, wody i ogrzewania.


W trakcie alarmu sieci społecznościowe i media donosiły o wybuchach w Odessie oraz m.in. w obwodach: zaporoskim, kijowskim, winnickim i czerkaskim. Pisano również o strąceniu kilku rosyjskich pocisków przez ukraińską obronę przeciwlotniczą. 


Szef polskiego rządu poinformował na Twitterze, że rozmawiał z premierem Ukrainy o poniedziałkowym ataku rakietowym. 


„Rosja przeprowadziła kolejny zmasowany atak na obiekty cywilne i infrastrukturę krytyczną Ukrainy, który przyniósł śmiertelne żniwo. O tragicznych konsekwencjach rozmawiałem z Denysem Szmyhalem. Społeczność międzynarodowa musi kontynuować wsparcie humanitarne i obronne dla Ukrainy” – podkreślił Morawiecki. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej