RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kolejne miliony ze Szwajcarii do Polski. To dalszy ciąg programu współpracy

Podpisanie umowy w sprawie funduszy szwajcarskich (fot. PAP/Marcin Obara)
Podpisanie umowy w sprawie funduszy szwajcarskich (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda oraz sekretarz stanu do spraw gospodarki Szwajcarii Helene Budliger Artidea podpisali w Warszawie umowę w sprawie kolejnych funduszy szwajcarskich dla Polski. Chodzi o ponad 320 mln franków szwajcarskich, czyli około 1,5 mld zł, które będą uruchomione w ramach kolejnej odsłony Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

KE: Podpisaliśmy umowy z Polską dot. finansowania z Funduszu Odbudowy

Komisja Europejska podpisała umowy z Polską dotyczące finansowania z Funduszu Odbudowy – poinformowała rzeczniczka KE Veerle Nuyts. Dodała, że...

zobacz więcej

Minister Puda powiedział, że wsparcie będzie przede wszystkim kierowane do średnich miast, które tracą funkcje społeczno-gospodarcze. Podkreślił, że w II edycji będą realizowane dwa główne programy. Pierwszy to Polsko-Szwajcarski Program Rozwoju Miast – jego budżet to prawie 280 mln franków szwajcarskich, a drugi to Program Badania Naukowe i Innowacje z funduszem wynoszącym 35 mln franków szwajcarskich.

 

Szef resortu dodał, że umowa przewiduje także 6,4 mln franków szwajcarskich na pomoc techniczną, w tym fundusz przygotowawczy.


Helene Budliger Artidea jest przekonana, że realizacja programu przyczyni się do zmniejszenia różnic między poszczególnymi regionami Polski.

 

Czytaj także: Włoski wniosek o wypłatę z Funduszu Odbudowy


– Jesteśmy przekonani także, że możemy poprawić warunki życia ludności w tych małych miastach – powiedziała Artidea.


Program zakończy się w 2029 r.

Szwajcaria, mimo że nie jest członkiem Unii Europejskiej, wspiera rozwój kilkunastu państw Wspólnoty poprzez specjalną pulę pieniędzy.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej