RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Rosja rozpoczęła zmasowany ostrzał Ukrainy. Alarm w całym kraju, poderwano myśliwce

Najnowsze

Popularne

Na terenie całej Ukrainy ogłoszono w poniedziałek alarm przeciwlotniczy. Media donoszą o eksplozjach w obwodach kijowskim, zaporoskim, dniepropietrowskim, charkowskim, czerkaskim i winnickim.

Zniszczone samoloty i zabici. Eksplozje na rosyjskich lotniskach [WIDEO]

W poniedziałek nad ranem doszło do dwóch niemal jednoczesnych eksplozji na lotniskach pod Riazaniem i miastem Engels, w europejskiej części Rosji....

zobacz więcej

Rzecznik Sił Powietrznych Ukrainy Jurij Ihnat informował, że rosyjskie rakiety „zostały już wystrzelone”. Obrona przeciwlotnicza już zestrzeliwuje wrogie pociski w kilku obwodach Ukrainy – podała z kolei agencja Interfax-Ukraina. 

 

Użytkownicy serwisu Telegram piszą, że ukraińskiej obronie przeciwlotniczej udało się strącić kilka rosyjskich pocisków. Według mediów poderwano w powietrze także ukraińskie samoloty bojowe. 

  

Jak podawały media, nad Ukrainę może nadlatywać ponad 100 pocisków, wystrzelonych z bombowców i okrętów. Rakiety zostały wystrzelone z akwenu Morza Czarnego i Morza Kaspijskiego.


To kolejny zmasowany atak rakietowy dokonywany przez Rosjan w ostatnich tygodniach. Poprzedni, z 23 listopada, wycelowany głównie w infrastrukturę energetyczną doprowadził do tzw. blackoutu, czasowego odcięcia dostaw prądu na terenie większości ukraińskich obwodów.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej